עירייה > חינוך סביבתי וקיימות

חינוך סביבתי וקיימות

תושבי רמת השרון ומדינת ישראל בכללותה עומדים בשנים האחרונות בפני עידן של משבר סביבתי גלובלי, ועל כן יש צורך בדרכי פעולה וחשיבה חדשים העונים על הקריטריונים של פיתוח בר קיימא (קיימות) – פיתוח העונה על צרכי הדור הנוכחי מבלי לפגוע ביכולתם של הדורות הבאים לספק את צורכיהם.
החינוך הסביבתי מאפשר הכרות מעמיקה עם הסביבה , מפתח אכפתיות כלפי הסביבה והחברה תורם להתנהגות אחראית כלפי הסביבה מהווה מסגרת חינוכית כוללת המתייחסת לתכנים נלמדים לארגון הלמידה והפדגוגיה.
המחלקה לאיכות הסביבה , רואה חשיבות עליונה בנושא הטמעת החינוך הסביבתי , השמירה על הסביבה ומשקיעה משאבים בחינוך למודעות סביבתית.
בשנים האחרונות הדגש המרכזי על חיזוק וביסוס החינוך הסביבתי חינוך לקיימות במערכת החינוך הפורמאלית לבין הלא פורמאלית דרך החדרתם לתוכניות הלימודים בבתי הספר בגני הילדים , שהוסמכו בתהליך הסמכה למוסדות "ירוקים" . קורסים והשתלמויות לגננות , לסייעות , למתנדבים ותושבים . העצמת שינוי התנהגות בתחום הפסולת וההשבה , מיחזור ,ותרבות הצריכה ברמה מערכתית כוללת.


אמנה סביבתית

מתנדבי "תות ירוק" ובהובלת המרכז העירוני להתנדבות ומחלקת איכות הסביבה בעירייה, החתימו את ראש העיר אבי גרובר ואת מנכ"לית העירייה שירלי פאר יגרמן על אמנה סביבתית עליה ותושבי העיר .

באמנה מצויין:"אנו תושבי רמת-השרון מכירים בחשיבות ההגנה והשמירה על הסביבה למעננו ולמען הדורות הבאים. נחתור ליצירת סביבה ירוקה ואיכותית בעיר, לשותפות פעילה ולמחויבות לצמצום המפגעים ולשמירה על סביבה נקייה".

כידוע, עיריית רמת-השרון רואה בשמירה על הסביבה ערך עליון ומשקיעה משאבים רבים לטובת הנושא כגון: מספר חסר תקדים של כ-500 עצים שניטעו ברחבי העיר בשנה האחרונה וכן קידום פרויקט "תל אופן" בעיר, צמצום דרמטי של 90% בצריכה של נייר בעקבות ההחלטה לעבור לחתימה מקוונת/דיגיטלית על מסמכי העירייה לצד יוזמות נוספות שמקודמות בימים אלו להגברת השמירה על הסביבה וביניהם מעבר הדרגתי לרכבי עירייה היברידיים ועוד.

 


 

אולי יעניין אתכם

פעילות לילדים בשעות הפנאי : לחצו כאן על חוברת צביעה לילדים לשעות  בנושא בע"ח
12 סיבות טובות לרכוב על אופניים
טיפים לציוד משרדי וציוד לבית הספר
טיפים לחסכון במים בגינה

ל"ג בסימן ירוק
מגדיר בעלי החיים בגני הילדים
מגדיר עצים בגני הילדים
עקיצה בשישים שניות
די לשקיות הפלסטיק

 

 


הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני

ליצירת קשר


dganit_t@ramat-hasharon.muni.il

טלפון: 03-5483879
פקס : 03-5492590

רחוב מוריה 22, רמת השרון

קבלת קהל: ימים א-ה בין השעות 15:00-8:00