המחלקה לחינוך מיוחד

תושבים יקרים,

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​"דרוש כפר שלם לגדל ילד".

קיבלתי לידי פיקדון יקר ערך, פיקדון בעל משמעות עמוקה ומרחיקת לכת ביכולת ההשפעה שלו- ניהול המחלקה לחינוך מיוחד ברמת השרון.

במהלך שנות עבודתי גיבשתי תפיסות יסוד אשר עיצבו את עולמי הרוחני, החינוכי והפדגוגי. תפיסות יסוד אלה מדגישות את חשיבותו של ההון האנושי-תלמידים, הורים, קהילה, צוותי חינוך, מטפלים, עובדי רשות, מתוך הבנה שהסינרגיה מבטיחה הצלחה בהשגת המטרות והיעדים. אחת המטרות העומדות לנגד עיני היא יצירת מקום מאפשר שיתוף ושותפות, מקום משפיע ומטביע חותם, מקום המאמין בערכי אחווה, קבלה ואהבת אדם. אני מאמינה שתקשורת בין אישית פתוחה המאפשרת שיח והבנה הדדית בין הגורמים השותפים לעשייה, מביאה לקידומו של הילד, לתחושת ביטחון ושיתוף פעולה עם בני המשפחה והם שמאפשרים למידה ופיתוח אישי. אני מאמינה שיחד נוכל לארוג חוטים מקשרים בין כל הגורמים והאנשים הקרובים והרחוקים כנאמר במדרש "המדליק נר מנר, זה דולק וזה אינו חסר"
(במדבר רבה, פרשה י"ג)

המשימה הגדולה והחשובה הניצבת בפנינו היא שמירה על רווחת ילדי החינוך המיוחד לאורך כל השנה.

​מעורבותם של תלמידים עם צרכים מיוחדים בחברה ותרומתם לקהילה עשויות להשפיע על האופן שבו הקהילה הנורמטיבית תופסת אדם שיש לו צרכים מיוחדים, כפרט תורם ומועיל לחברה. המעורבות והתרומה של תלמידים עם צרכים מיוחדים עשויה גם להשפיע לטובה על הדימוי העצמי ועל תחושת המסוגלות של התלמידים התורמים.

מסגרות החינוך המיוחד בעיר נותנים מענה לאוכלוסיית התלמידים, בעלי צרכים מיוחדים מגיל 3.

מכלול הקטגוריות של אוכלוסיות החינוך המיוחד: לקויות מורכבות, מוגבלות שכלית התפתחותית, לקויות למידה, לקויות תקשורת (אוטיזם), הפרעות התנהגות, קשב וריכוז- A.D.H.D מגבלות ​פיזיות, לקות שמיעה וראייה.

רמת השרון מציעה מגוון שירותי חינוך מיוחד לילדים ומשפחות במגוון היבטים בשיתוף עם משרד החינוך, שפ"ח, המחלקה לשירותים חברתיים, מחלקת הפרט ומחלקות הגיל באגף.

ברמת השרון פועלים 8 גני חינוך מיוחד אליהם מגיעים ילדים החל מגיל 3 עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות שונות. בכל כיתת גן משובצים 8-11 ילדים על פי גילם וסוג המגבלה. כמו כן קיימות 9 כיתות קטנות ושירותי חינוך מיוחד ניתנים לילדים המשולבים במסגרות הרגילות.

טפסים ושאלוני הפניה לועדת השמה

טופס בקשת הורים ללימוד במוסד לחינוך מיוחד
טופס טיפול בבקשת ההורים להשמת ילדם במוסד לחינוך מיוחד ללא ועדת השמה
שאלון הפניית תלמיד גן רגיל או מיוחד לוועדת שילוב או השמה
שאלון הפניה של תלמיד הלומד בכיתה רגילה לוועדת השמה
שאלון הפניה של תלמיד הלומד בכיתה לחינוך מיוחד בבית ספר לחינוך רגיל או בבית ספר לחינוך מיוחד לוועדת השמה


מחלקת חינוך מיוחד

ימים ושעות קבלה:
ימים ב',ה' 09:00- 12:00
יום ג'  16:00-18:00

הצטרפו לניוזלטר שלנו