עירייה > יקיר רמת השרון לשנת תשע"ז 2017

יקיר רמת השרון לשנת תשע"ז 2017

מקבלי התואר "יקיר רמת השרון" לשנת תשע"ז 2017

ד"ר יוסף מרזוק
ד"ר יוסף מרזוק נולד בשנת 1928 בקהיר מצרים ועלה לארץ בשנת 1953. תושב רמת השרון מזה כ 23 שנים. בהשכלתו למד רוקחות באוניברסיטת קהיר, מיקרוביולוגיה באונ' תל אביב ודוקטור למדעים בפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון חיפה.
ב31 בינואר 1955, נתלו בקהיר, אחיו, ד"ר משה מרזוק והמהנדס שמואל עזר במסגרת מה שכונה בארץ 'עסק הביש'.
לצד הקריירה המקצועית שטיפח, בה תרם משמעותית לבריאות הציבור עת עבד במעבדה המרכזית לנגיפים וכראש המכון לביקורת ותקינה של חומרי רפואה, מיוזמי וממקימי הקרן להנצחת חללי קהילת המודיעין ובהם 'קדושי קהיר' (סא"ל מאיר בינט, סא"ל משה מרזוק, וסא"ל שמואל עזר). פועל להנצחת זכרם, פועלם ומורשתם של נידוני קהיר.
ד"ר מרזוק פעיל במרכז למורשת המודיעין (המל"ם) מזה כ 35 שנים. כנציג המשפחות השכולות היה שותף ליוזמה ולהקמה של האתר ולעיצוב אופיו הנוכחי כאתר פעיל וייחודי. כיום חבר הנהלה ובעבר היה חבר בוועדות שונות. בפעילותו הרים תרומה סגולית להנצחת החללים ולמשפחותיהם, בהרצאות אודות עסק הביש' בפני נוער, בוגרים וחיילים. בכך הוא תורם להרחבת הידע בנושא תוך שימת דגש על ערכי אהבת העם והמולדת, אחריות ודוגמא אישית.


 רוברט דסה
מר רוברט דסה נולד בשנת 1933 תושב רמת השרון מזה כ 40 שנים.
בנעוריו היה חניך, מדריך ומרכז סניף 'בני עקיבא' באלכסנדריה עיר הולדתו. ב1951 התנדב להתגייס ליחידה 131 במסגרת המודיעין הצבאי בצה"ל והשתייך לחוליה שפעלה באלכסנדריה. יחידה 131 הקימה שתי חוליות שמטרתן להכין תשתית ליום פקודה ולאסוף מידע. בהיותו ציוני נלהב התגייס למשימה אף שהיה מודע לסיכון הרב הכרוך בה. מר דסה פעל מתוך אמונה גדולה שהפעילות למען מדינת ישראל הינה שליחות.
בקיץ 1954 שנעצר עם חבריו עקב בגידת מפעילם, נחקר ועבר מסכת עינויים קשה שהותירה את חותמה בגופו לכל חייו, תוך שהוא עושה הכל בכדי לא להסגיר את חבריו- ושילם על כך מחיר כבד.
בעת שהותו בכלא המצרי (14 שנים) נחשפו תעצומות נפשו כשהפגין כושר הישרדות מדהים, יוזמה תושייה ורעות ללא גבולות כלפי חבריו האסירים היהודים. הוא רתם את כישוריו בתחום הספורט והציור למען שיפור התנאים שלו ושל רעיו בכלא.
לאחר שחרורו השתלב בחיים בארץ והרבה להרצות בהתנדבות על פועלו ועל פועלם של חבריו תוך שהוא מקפיד לשמור על שמה הטוב של המדינה, בכך העשיר את ידיעותיהם של קהלים רבים ושונים בפרק חשוב זה בהיסטוריה של מדינת ישראל. רוברט דסה נכה צה"ל יצא סיים את שירותו הצבאי בדרגת סגן אלוף.


שי ראשוני
יליד 1966 גדל והתחנך ברמת השרון.
שי ראשוני, חולה ALS מזה 4.5 שנים משותק ומונשם אשר על אף המגבלות הפיזיות שלו לא פוסק מלתרום לחברה בישראל, לחולי ALS וחולים משותקים אחרים בארץ ובעולם.
שי מקדיש ימים ולילות ללא כל תמורה כספית לפעילות העמותה ולעיסוק בהעלאת המודעות למחלת ה ALS, למציאת טיפול ותרופה למחלה ולאיזון ופיתוח של מוצרים שישפרו את איכות חיי החולים פועל במרץ בלתי נלאה, ליצירת הבנה, סובלנות והתייחסות של הסביבה לאדם ולהווייתו ולא רק כחולה, לאפשר לחולים לתקשר ולהיות מעורבים ושותפים מלאים למתרחש סביבם על אף המחלה הקשה והשיתוק הפיזי שלהם. שי אף פועל להגברת הנגישות לכלל האוכלוסיה.
שי הוא איש המהווה השראה לסובבים אותו על אף מחלתו הסופנית בנחישותו, באחריות שהוא מגלה כלפי דור העתיד ובאופטימיות, המובילה אותו באמונה כי ביכולתו לעשות שינוי בסדר גודל עבור החולים בעולם בכלל ובחברה בישראל בפרט. על אף שהפך להיות שונה מאחרים, מעצם המגבלות שמטילה עליו מחלתו, מוכיח שי את ניצחון רוח האדם וכי באפשרות כל אדם לקחת חלק בעשייה, בשיח ובתרומה ייחודית לחברה.


 אהרן ספיר
יליד 1938 ותושב העיר משנת 1971. בן להורים אנשי העלייה השלישית מבוני עמק יזרעאל.
לאחר שחרורו מצה"ל חזר לבית הוריו ברחובות. ההורים שבמרבית זמנם הפנוי עסקו בהתנדבות, לימדו אותו נתינה מהי (ארגון אמהות עובדות, הליגה למלחמה בשחפת, הועד למען החייל, מבצעי אימוץ מחנות צה"ל וקורס טייס שהיה אז בתל נוף). את תכונת ההתנדבות והנתינה בסתר רכש מהבית.
בשנות ה 70 הוקם המרכז לטניס בישראל בתחום רמת השרון ואהרן הצטרף בהתנדבות לקבוצת השופטים וכמעט ללא אמצעים הקים את חבורת השופטים המשוגעים לדבר, אירגן קורסי שיפוט והשתתף בתחרויות ברחבי הארץ. אהרן התנדב לשורת המשמר האזרחי ביחידות המתמיד ובית"מ במשך כ25 שנה, עד שגילו המתקדם גרם להפסקת השירות ההתנדבותי.
אהרן התנדב במרכז לגישור ודיאלוג בקהילה ברמת השרון, חבר בוועדת הגמלאים העירונית ו"היהלום" – מתנדב בגן תרזה ברמת השרון , כ"סבא גן". וכך מזה שנים, מתייצב אהרן בגן, עובד ומשחק עם הילדים (גילאי טרום חובה וחובה) ומטעם זה"ב בגן מדריך לזהירות בדרכים, מלמד את הילדים כיצד להגיע לתוצאות טובות יותר והכל בסבלנות ובמסירות רבה.


אילנה דן
אילנה נולדה בשנת 1936 ברמת גן וגדלה בכפר מע"ש. בצעירותה הייתה חברה בתנועת נוער ועסקה בהדרכה. לאחר שירותה הצבאי בחיל האוויר נישאה והחלה את עבודתה כמורה.
בעשייתה החינוכית רבת השנים ראתה אילנה שליחות. בשנות ה70 לאחר שנות נדודים בין בסיסי חיל האוויר ושליחות באפריקה בעקבות שירותו של בעלה, השתקעה עם משפחתה ברמת השרון והחלה את עבודתה כמחנכת, רכזת שכבה וסגנית מנהלת בחטיבת הביניים קלמן.
בשנת 1987 התמנתה כמנהלת חטיבת עלומים. בתקופת עבודתה כמנהלת הצעידה את בית הספר לתהליכים יוצאי דופן של חדשנות ומצוינות. על עבודתה זכתה בפרס חינוך ארצי מטעם נשיא המדינה ומשרד החינוך.
אילנה הובילה תכניות פורצות דרך בתחום הספורט ובתחומי הלמידה והערכים, תוך גיבוש מנהיגות חינוכית מובילה.
בשנת 2000 פרשה לגמלאות ממערכת החינוך והחלה להתנדב בעמותת ביתנו – בית מלינוב כמנהלת החוגים בעמותה. בשנת 2007 התמנתה ליו"ר העמותה עד לסיום תפקידה ב 2016.
קרוב לעשור הובילה את מערך שירותי הפנאי והתרבות למענם של באי בית מלינוב, במקצועיות וביחסי אנוש מופלאים.
בנובמבר 2016 החלה את תפקידה כיו"ר ויצו רמת השרון.
גם בויצו יש לאילנה אינספור תכניות שהיא מקדמת, לרווחתן של נשים מבוגרות וצעירות ולקידומן של נערות במצבי חיים שונים.


 שושנה היימן
ילידת 1947 ותושבת העיר משנת 1980 נשואה לצבי היימן, אם ל4 ילדים וסבתא ל 7 נכדים.
פעילה ציבורית והתנדבותית למען הקהילה, בעלת אישיות קורנת ומלאת חיים ולב רחב. באהבתה הרבה לזולת כל פנייה אליה נענית בחיוב.
בעבר התנדבה בצוותא רמת השרון במשך 15 שנים בביה"ס רוטברג וביד לבנים ולימים התנדבה עם קשישי רמת השרון – ניצולי שואה בעזרה, התניידות ובליווי יומיומי.
נבחרה כאשת השנה ב 1993 מטעם הליונס הבינלאומי על פעילות התנדבותית ממושכת.
שושנה היימן יוזמת ומתנדבת בסניף האגודה למען החייל מזה כ- 40 שנים. היא פועלת במסגרת האגודה נמרצות לגיוס תרומות ומשאבים למען חיילי יחידות צה"ל ובמסגרת האימוץ של יחידות לוחמות ע"י עיריית רמת השרון.
כמו כן, מתנדבת במשטרה במסגרת המתמיד והית"מ כ 25 שנה. לובשת מדים ויוצאת יחד עם מתנדבים לאכוף את הסדר בעיר.
הגב' היימן מתנדבת שמעודדת תושבים וחברים לתרום למען חיילינו ולמען הנזקקים והחלשים ברמת השרון. משמשת מודל חיקוי לעשייה חברתית ונתינה בסתר למען הקהילה.


הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני

ליצירת קשר