יקירי העיר 2017- רוברט דסה

רוברט דסה

מר רוברט דסה נולד בשנת 1933 תושב רמת השרון מזה כ 40 שנים.
בנעוריו היה חניך, מדריך ומרכז סניף 'בני עקיבא' באלכסנדריה עיר הולדתו. ב1951 התנדב להתגייס ליחידה 131 במסגרת המודיעין הצבאי בצה"ל והשתייך לחוליה שפעלה באלכסנדריה. יחידה 131 הקימה שתי חוליות שמטרתן להכין תשתית ליום פקודה ולאסוף מידע. בהיותו ציוני נלהב התגייס למשימה אף שהיה מודע לסיכון הרב הכרוך בה. מר דסה פעל מתוך אמונה גדולה שהפעילות למען מדינת ישראל הינה שליחות.
בקיץ 1954 שנעצר עם חבריו עקב בגידת מפעילם, נחקר ועבר מסכת עינויים קשה שהותירה את חותמה בגופו לכל חייו, תוך שהוא עושה הכל בכדי לא להסגיר את חבריו- ושילם על כך מחיר כבד.
בעת שהותו בכלא המצרי (14 שנים) נחשפו תעצומות נפשו כשהפגין כושר הישרדות מדהים, יוזמה תושייה ורעות ללא גבולות כלפי חבריו האסירים היהודים. הוא רתם את כישוריו בתחום הספורט והציור למען שיפור התנאים שלו ושל רעיו בכלא.
לאחר שחרורו השתלב בחיים בארץ והרבה להרצות בהתנדבות על פועלו ועל פועלם של חבריו תוך שהוא מקפיד לשמור על שמה הטוב של המדינה, בכך העשיר את ידיעותיהם של קהלים רבים ושונים בפרק חשוב זה בהיסטוריה של מדינת ישראל. רוברט דסה נכה צה"ל יצא סיים את שירותו הצבאי בדרגת סגן אלוף.

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו