עירייה > חומרים מסוכנים

חומרים מסוכנים

חומרים מסוכנים הם חומרים שקיומם מאיים על בריאותו של האדם, על סביבתו ועל רכושו. איום זה אינו מוגבל לבטיחות בלבד אלא עלול להשפיע על הקרקע, על מי התהום, על הים ועל חופיו ועל איכות האוויר בהווה ובעתיד. חומרים מסוכנים נמצאים בשימוש בבית, במשרד, בחקלאות ובתעשייה.

חוק החומרים המסוכנים, התשנ"ג – 1993, מגדיר חומר מסוכן כרעל או ככימיקל מזיק.

האחריות לבדיקה ולאיתור מפגעים בתחום השיפוט של רמת השרון הינה של המחלקה ובשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה בפיקוח על חומרים מסוכנים עפ"י תקנות מפעלים מסוכנים לחוק רישוי עסקים ולטיפול באירועי חומרים מסוכנים.

ריכוז נתוני התעשייה – ריכוז נתונים ומידע על מפעלים וגורמים העוסקים בחומרים העלולים לסכן את איכות הסביבה, מיפוי מוקדי החומרים המסוכנים ברחבי העיר ועדכון הגורמים העוסקים בתחום.

תנאים לרישיון עסק – סיוע בהכנת תנאים למתן רישיון עסק, בנושאי חומרים מסוכנים, בהתאם לצו רישוי עסקים וכפי שהוגדרו ע"י המשרד לאיכות הסביבה ו/או גורמי עירייה הנוגעים לנושא.

תיק מפעל – פיקוח על ביצוע "תיק מפעל" במסגרת תקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) ופועל ליישום המסקנות וההוראות השונות כנדרש.

אירועי חומרים מסוכנים – שיתוף  בטיפול באירועי חומרים מסוכנים ברחבי העיר בתחומי גילוי זיהוי והערכת סיכונים לסביבה , כולל הפעלת ציוד מתאים בשיתוף פעולה עם גורמים מתאימים במשרד לאיכות הסביבה.

לפניות בנושא חומרים מסוכנים במשרד להגנת הסביבה – מוקד סביבה 6911*

 

 חזרה לעמוד הקודם

 


הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני

ליצירת קשר


dganit_t@ramat-hasharon.muni.il

טלפון: 03-5483879
פקס : 03-5492590

רחוב מוריה 22, רמת השרון

קבלת קהל: ימים א-ה בין השעות 15:00-8:00