עירייה > אגף החינוך > ביקור סדיר

ביקור סדיר

המחלקה לביקור סדיר ומניעת נשירה פועלת לקידום זכותו של כל תלמיד ללמוד במסגרת המאפשרת לו מימוש מיטבי של הפוטנציאל האישי, להשיג הישגים ולחוות הצלחות. בתוך כך להיות אזרח אכפתי ומועיל בחברת מופת, המגלה אחריות בעיצוב עתידו ועתיד קהילתו.

מטרת היחידה לביקור סדיר היא להבטיח התמדת תלמידים במערכת החינוך במשך י"ב שנות לימוד.
קצין ביקור סדיר אחראי לדאוג ליישומו של חוק חינוך חובה. ולייצג את מדיניות משרד החינוך.

ככלל, תפקידיו ופעולותיו של הקצין ביקור סדיר נגזרות ממדיניות משרד החינוך בהתאם להנחיות המפורסמות בחוזרי מנכ"ל משרד החינוך

במסגרת תפקידו פועל הקב"ס  במס' מישורים עיקריים:

  1. איתור תלמידים -נושרים ו/או בסכנת נשירה, הדבר מתבצע באמצעות פנייה וקבלת מידע מצוותי בתיה"ס השונים ,שרותי הרווחה, השירות הפסיכולוגי, החינוך המיוחד ,קידום נוער ועוד. כמו כן מס' פעמים בשנה מבצעים הקב"סים איתור של תלמידים אשר לא ביצעו רישום למוסד חינוכי או שאינם משובצים בבתי הספר ע"פ נתוני משרד החינוך ומנח"י.
  2. טיפול בפרט -הקב"ס משמש כתובת לפניות התלמידים והוריהם והן לצוותי בתיה"ס וכמקור מידע ותמיכה ומשמש כגורם מקצועי מתווך ,מטפל ומייעץ. הקב"ס מקיים קשרי עבודה עם הצוותים המקצועיים בבתי הספר, משתתף בישיבות ומקיים שיחות אישיות וביקורי בית במידת הצורך.
  3. אכיפת חוק לימוד חובה– במסגרת תפקידו יש לקב"ס הסמכות לאכוף את חוק לימוד חובה במקרה הצורך כאשר תלמיד/ה אינו מבקר סדיר בביה"ס ללא סיבה מוצדקת.


למידע נרחב לחצו כאן

אורטל שוקרון, קצינת ביקור סדיר 

הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני

ביקור סדיר

ליצירת קשר


ortal_s@ramat-hasharon.muni.il

טלפון:03-5489302

פקס: 03-7602400

רחוב יצחק שדה 4, רמת השרון