אשכול פיס

בית "אשכול פיס", מאגד בתוכו פעילויות חינוכיות בתחומי מדעים, טכנולוגיה ואמנות לתלמידי רמת-השרון, בעיקר לתלמידי חטיבות הביניים בעיר.

במבואת ("לובי") המבנה מוצגות תערוכות רב-תחומיות רבות במשך שנת הלימודים. חלק ניכר מן התערוכות הן תערוכות של אמנים תושבי רמת השרון, עובדה המאפשרת להם חשיפה של עבודותיהם השונות בתחומי הציור, הצילום והפיסול.

כמו כן, ה"אשכול" יצר  קשר עם הגרפוטק הישראלי, ובשיתוף איתו הוצגו  תערוכות של אמנים ישראלים ידועי שם, בתיאום עם מועדי ישראל.

אשכול הפיס מהווה בית למסלולים השונים של טיפות המצויינות לילדים בעלי כישורים ויכולות גבוהות בתחומי ידע שונים. מדובר על תוכנית העשרה לילדים 'מחוננים'. התוכנית מתחלקת לשלוש רמות:

'רמה' – מיועדת לתלמידים מכיתות ג – ו

'רם' – מיועדת לתלמידי חטיבות הביניים

במסגרות אלו לומדים התלמידים יום בשבוע באשכול, שש שעות ביום.

'רום' – זו תוכנית העש/רה לתלמידים מצטיינים, ובה מתקיימים הלימודים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים.

מטרותיהן של כל תוכניות ההעשרה היא להעניק לתלמידים המחוננים  אפשרות לטעום ולגעת בתחומי עניין מגוונים ושונים, ובעיקר בתחומי ידע אשר אינם נלמדים בתוכנית הלימודים הרגילה בכיתות-האם שלהם. בתוכניות אלו התלמידים נפגשים עם מומחי ידע שונים ומגוונים, כאשר הדגש הינו על פיתוח חשיבה רב-כיוונית, העמקת מיומנויות חקר ויכולות ניתוח.

תלמידי חטיבת הביניים  'קלמן' לומדים באופן סדיר את כל לימודי המדעים באשכול ומשתמשים באודיטוריום ללימודים מיוחדים במקצועות נוספים. תלמידי חטיבת הביניים 'עלומים' מגיעים בעיקר לפעילויות מתוכננות מראש, באודיטוריום האשכול.

בשעות אחה"צ משמש האשכול את הקהילה כולה.  מתקיימות כאן השתלמויות מתוכננות מראש בהיקפים שונים, בין פגישות בודדות ועד להשתלמויות שנתיות רצופות.

בשעות אחר הצהריים מתקיימים באופן קבוע באשכול חוגים שונים לילדים נוער ולמבוגרים.

ארועים חד-פעמיים רבים מתקיימים באשכול במהלך שנת הלימודים, לדוגמא:

כנס מקהלות מחוזי של משרד החינוך, ארוע קהילתי ביום האלימות הבינלאומי, טקסי חלוקת מלגות, פעילויות של האגודה למען החייל ברמה"ש, ערב התרמה למען נערות חוסות, מפגשים של ארגוני מתנדבים ומופעים לקשישי רמה"ש.

הסדרי נגישות:

חנייה נגישה, כניסה נגישה, מעלית.

 
 

מנהל אשכול הפיס - שיקו שטיינר

הצטרפו לניוזלטר שלנו