מחלקת תברואה

תפקידי המחלקה:
 – איסוף ופינוי אשפה ביתית
 – פינוי  גזם
 – איסוף ופינוי גרוטאות
 – ריסוס והדברה
– איסוף ופינוי אשפה ממרכזים מסחריים וחנויות
– ניקיון מדרכות ,שבילים וכבישים
– ניקיון סלי אשפה ציבוריים
– הדברת מזיקים וקני יונים במקומות ציבוריים
– ריסוס והשמדת עשבייה בשטחים הציבוריים ותעלות ניקוז

פינוי גזם, אשפה ביתית וגרוטאות:
פינוי אשפה ביתית וניקיון הרחובות מבוצעים ברוב אזורי העיר בתדירות של לפחות שלוש פעמים בשבוע.פינוי גזם מתבצע בכל יום ברחובות ראשיים וכן  על פי בקשות מיוחדות מתושבים .פינוי גזם ברחובות השונים מתבצעים אחת לשבוע .את הגֶּזֶם (ענפים ודשא), העירייה מפנה ביום למחרת.המוציאים גזם ופסולת לרשות הרבים בימים אחרים, צפויים לדו"ח ברירת קנס ו/או לעונשים כקבוע בחוק.פינוי גזם ואשפה ביתית קראו עוד

פינוי גרוטאות
העירייה מודיעה על שירות חדש לתושבים, של פינוי גרוטאות חשמל גדולות (כגון מכונות כביסה,  תנורי אפיה,  מקררים,  טלוויזיות וכו') ורהיטים.תושבים המבקשים לפנות גרוטאות מסוג זה מתבקשים לפנות בטלפון03-5483837, 03-5496623 למחלקת התברואה העירונית,  בשעות הבוקר בלבד,  כדי לתאם מראש את הוצאתן לרשות הרבים. בימי שישי לא יפעל שירות זה.תושבים שיוציאו גרוטאות שלא בתיאום מראש צפויים לדוח שקנס כספי בצידו.

פסולת אלקטרונית
פסולת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ניתן להשליך למכלים הייעודיים שהצבנו בנקודת איסוף ברחוב מוריה 22

ניתן לשים במכלי האיסוף:
– מחשבים ורכיביהם האלקטרונים (כוננים, ספקי כח וכד')
– מחשבים ניידים, שרתים
– כל סוגי כבלים, כל סוגי המעגלים המודפסים
– מקלדות, עכברים
– מדפסות בשילוב סורקים, ראוטרים, שנאים, אל פסק, פקסים, מסכים, מודמים
– מצלמות דיגיטליות, מקלט רדיו, DVD, מערכת סטריאו, נגני מוסיקה
– מכשירי טלפון נייר, טלפונים סלולאריים, מטענים
– טלוויזיות

שימו לב:
אין להשליך בנקודות האיסוף מכשירי חשמל גדולים כגון:
מקררים, מכונות כביסה, מדיחי כלים, מייבשי כביסה ורדיאטורים.

נחשים
בתקופת הקיץ מתעוררים הנחשים משנת החורף שלהם, בהם נחשים ארסיים, שמפגש איתם עלול להוות סכנת חיים. יש להקפיד על ניקיון של חצרות הבתים וסילוק גרוטאות, העלולות לשמש מחסה לנחשים. כמו-כן, יש להקפיד על סגירת דלתות ורשתות החלונות, שכן נחשים מסוגלים לטפס על קירות!  בכל מקרה של מפגש עם נחש יש להתרחק ולהזעיק לוכד נחשים מקצועי.

יתושים
גלי יתושים מעיבים מאד על איכות חיינו. העירייה עושה פעולות שונות בתחום אחריותה,  כגון טיפול במאגרי המים העומדים בשטחי ציבור ובשדות, במטרה למנוע דגירה של היתושים. יחד עם זאת,  אין בידינו לפתור את הבעיה באופן מוחלט,  בגלל דגירה במאגרי מים בתחום הפרט.
 פעולות פשוטות שלכם ימנעו  דגירה של היתושים בתחומי חצרותיכם ובתיכם. די אם תקפידו לנקות את חצרות הבתים מכל כלי קיבול שבו הצטברו מי גשם, או מי השקיה כדי למנוע אפשרות להתפתחות היתושים. אנא בידקו צמיגים ישנים,  חביות ומיכלים פתוחים,  בריכות אגירה על גגות בתים, מקלטים ומרתפים, בורות,  נקודות ביקורת שאינן סגורות היטב,  תעלות ניקוז ומרזבים,  אדניות וכל כלי-קיבול וכמו-כן פעלו לתיקון דליפות מדודי השמש או ברזי מים.
זכרו, די בכוס מים אחת של מים עומדים כדי לאפשר מכת יתושים באזור מגוריכם!

מחלקת תברואה

ימים ושעות קבלה:
א'- ה' 08:00 – 15:00
ו' 08:00 – 12:00

 

הצטרפו לניוזלטר שלנו