גן צבר

שכבת גיל: טרום חובה-חובה

צוות חינוכי בשנת תשע"ח:

גננת: הילה רום

גננת משלימה: מזל פאר

סייעות: רויה אדיבי, יעל פרץ

סייעת משלימה: בל שמואלי

אני מאמין חינוכי של הגננת: אני מגיעה לעבודה זו מתוך שליחות והבנה כי הדברים החשובים באמת נבנים כבר בשלב הגן. היכולת של הילדים לגדול ולהיות בוגרים אחראים, עצמאים, קשובים, סבלנים וסובלניים, מכילים ושייכים ובמקביל בעלי ידע במגוון רב של תחומים, נבנית כבר בגיל צעיר מאוד ולכן מחובתי לאפשר ולזמן לילדים כלים לרכוש את כל אלו.

אני דוגלת בעבודה אישית וקבוצתית הנעשית בהתאם לשלב ההתפתחות האישית בה כל ילד נמצא מבחינה רגשית, מוטורית, חברתית וקוגנטיבית מתוך הידיעה כי כל ילד הוא עולם שלם ולכן רואה כי תפקידי בין היתר הוא לחזק אצל הילדים את הנטייה האישית ואת הביטחון העצמי, ללמד כל ילד להיות מי שהוא ובמקביל לקבל את האחר כפי שהוא, לעזור לילדים להבין כי הם נמצאים בסביבה מוגנת ובטוחה כאשר בתוכה יש להם את האפשרויות לפעול ולצמוח. כאשר ילד מרגיש שהוא בטוח ומוגן, הוא יכול להביע את דעתו בלי לחשוש והוא פנוי ללמידה. ממקום זה אני ממשיכה ודואגת לפתח, לטפח ולקדם ידע בכל תחומי הדעת. כמו כן אני מאמינה בדוגמה אישית שהרי בלעדיה הילדים יקלעו למסרים סותרים ולכן דואגת שהצוות ואני ניישם בראשונה את כל הערכים שברצוננו להעביר הלאה. אני חושבת כי בכל התהליך הן של הקניית הערכים והן של הלמידה, חשוב להעניק לילד המון כבוד וחום ולדאוג לכך שהילד ידע כי סומכים עליו ומאמינים בו וביכולותיו.

 

ייחודו של הגן:

בגן צבר יש מדענים צעירים. אנחנו מאוד אוהבים לחקור ובתוך זה אנו משלבים טכנולוגיה. כך למשל אנו מחפשים דברים שמעניינים אותנו בכל מקום, חוקרים אותם דרך ניסויים ותצפיות, מודדים, מתעדים וממשיכים בחקר בגוגלה. לאחר שילד/ זוג ילדים/קבוצת ילדים חקרו נושא מסויים, הם מציגים אותו במליאה, דבר התורם לתחושת המסוגלות ולביטחון העצמי של הילדים. בנוסף, הגן שלנו מאוד מאמין בקבלת כל אחד באשר הוא כאשר חלק מזה הוא גם קבלה של דעה אחרת משלנו. לפני שהתחלנו את התהליך דיברנו על קבלת האחר. מיהו האחר/השונה? האם יש דבר כזה בכלל שונה שהרי כל אחד הוא יחיד ומיוחד. מה אנחנו עושים כשאנחנו פוגשים במישהו קצת אחר? האם למרות השוני אנחנו יכולים לדבר, להזמין, לשחק.. הילדים העלו השערות רבות וענו תשובות מגוונות וביחד קבענו כי כולנו שונים אך כולנו שווים. מנקודה זו המשכנו שיש גם מקום לכל אחד להביע את דעתו ועלינו לכבד את הדעות המגוונות גם אם הן לא תואמות את שלנו. הלמידה והעבודה בגן נעשית ומתבססת על ערכים חשובים אלו כאשר הביטחון העצמי והחופש המחשבתי מתבטאים בה מאוד, מפתחים את הילדים וניכרים בכל העשייה בגן.

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו