גן הדר

הצוות הגן
גננת – שי רודובסקי, סייעות – שרית ממן, דיקלה צוברי ורונית משה.

גיל הילדים: טרום חובה

אני מאמין

בראש ובראשונה יש להכיר את צרכיו של כל ילד, מה הוא אוהב, כיצד ניתן לגשת אליו, מה החזקות והחולשות שלו כאשר אנו נשים דגש על חזקות הילד תוך מתן חיזוקים חיוביים.          אני דוגלת בחינוך לערכים, מתן כבוד, שיתוף פעולה, עזרה לזולת הקשבה ותרבות דיבור. השיח בגן הינו שיח מכבד ושוויוני ועל דרך החיוב, נומר מה אפשר לעשות ולא מה אי אפשר.

הלמידה בגן נעשית תוך כדי משחק ועל פי עקרון הח"ג – הדרגתיות, חזרה וגיוון כאשר זרימת הפעילויות בגן כדרך קבע מאפשרת לילדים לבחור את עיסוקיהם ולהיות עצמאיים.
כמו כן, אני רואה חשיבות רבה במשולש השיתוף, גן, בית וקהילה.

ייחודיות הגן

הגן מתנהל ברוח הגישה הקיבוצית והילדים עוסקים רבות בתכנון ובנייה. בכל יום מתקיימת סדנת הגשת חומרים שניתן לחולל בהן את מירב השינויים – חימר, גואש והדבקות. עבודה עם חומרים אלו היא פעילות מאומצת של ניסוי וטעייה שבמהלכה לומדים הילדים לבטא את עצמם תוך, בחירה תכנון, עיצוב ויצירה.

החצר בגן הינה חצר גרוטאות שמטרת הפעילות בה היא תכנון, בנייה ופעולה תוך למידה של חוקים פיזיקליים, הקניית הרגלים של שיתוף פעולה וסיפוק יצר החקר הטמון בילדים בגילאים אלו. כמו כן, הפעילות בחצר משלבת אתגרים מוטוריים, קוגניטיביים, חברתיים ורגשיים ומאפשרת המשכיות של המשחק ושכלול המבנים שיצרו. הילדים מתגבשים לקבוצות ספונטניות קטנות בתוך המבנים אותם עיצבו בעצמם ובהן הם עסוקים במשימות התפתחויות של הגיל: משחקי משפחה, פיתוח יוזמה, הבחנה בין דמיון ומציאות.

בגן אנו מקיימים טיולים במהלכם אנו נפגשים עם הטבע המשתנה, עונות השנה, צמחייה, בעלי חיים. חווית הטיול אינה מסתיימת עם החזרה לגן, היא ממשיכה להזין את פעילות הילדים בתוך הגן ומחוצה לו: הילדים מביאים לגן ולחצר דברים שמצאו בטיול, חוויות הטיול עולות בשיחה ספונטנית ובמשחק סוציו-דרמטי ובמהלך המפגשים.

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו