עירייה > ידיעה > תיכון 'רוטברג' זכה במקום הראשון לסרטים תיעודיים

תיכון 'רוטברג' זכה במקום הראשון לסרטים תיעודיים

בוגרות תיכון רוטברג, יובל חימאי (בימאית ומפיקה), עמית הוואס (צלמת) ושי כרמי (עורכת), יצרו את הסרט התיעודי "אני דפוקה" כפרויקט גמר במסגרת לימודיהן במסלול הקולנוע במגמת התקשורת. הסרט התמודד במסגרת תחרות מיטב היצירה הצעירה המחוזית וזכה במקום הראשון בקטגוריית הסרטים התיעודיים.

יובל תלמידת תיכון הנמצאת רגע לפני הבגרויות, סובלת מדיכאון קליני קשה. החרדות מובילות את יובל להסתגר בחדרה ולתעד את עצמה ברגעים הכי קשים. האם יובל תעבור את התקופה הקשה בחייה? האם תהיה מסוגלת לחזור למסגרת הלימודית?

מספרת יובל, הבימאית והמפיקה: "ניסיתי בסרט לגרום לצופים להרגיש מה חווה אדם הסובל מחרדה ודיכאון והקשיים עימם הוא נאלץ להתמודד. לא היה לי קל להיחשף אך, החלטתי לשים את המבוכה האישית שלי בצד לטובת המטרה שמתחילתה עשיתי את הסרט ובאמצעותי להעביר את המסר לצופים.

בתקופה הקשה שעברתי העיסוק ביצירה סייע לי בהתמודדות.  בזכות התחקיר המקיף שעשיתי הבנתי כי אני לא יחידה, יש עוד אנשים במצבי החוששים מהחשיפה ותגובת החברה וחשוב לי להגיד להם שישתפו את הסביבה ובעיקר שלעולם "לא ירגישו דפוקים".

מוסיף אפי ברקוביץ, מרכז המגמה "מגמת התקשורת בתיכון רוטברג היא מהמגמות הוותיקות והמצליחות בארץ והזכייה הזו מצטרפת לשורה של זכיות בפסטיבלים שונים לסרטי תלמידים. בנוסף לכישרון הרב של התלמידים והרמה המקצועית הגבוהה בלימודי המגמה אנחנו גאים בנושאים החברתיים והערכיים שבוחרים התלמידים לעסוק בהם בעבודות הגמר. הפקת הסרט הזה הייתה מורכבת מבחינות רבות, נדרשו הרבה אומץ ופתיחות לעסוק בנושא הנבחר ומגיעות הרבה מחמאות ליובל וחברותיה ולצוות מורי המגמה שלא ויתרו ועמדו באתגר של יצירת סרט איכותי. בחודש מרץ תתקיים התחרות הארצית בה יתמודדו הסרטים הזוכים במחוות השונים ואנחנו מקווים לשחזר את ההצלחה".