עירייה > ידיעה > "שישי ייחודי" בבי"ס 'גולן'

"שישי ייחודי" בבי"ס 'גולן'

בי"ס 'גולן' יצא במיזם חדש -"שישי ייחודי". המיזם כולל 5 ימי שישי מיוחדים לאורך השנה, כאשר כל אחד מימי השישי מוקדש לנושא ספציפי שנבחר ע"י צוות המורים:

שישי – תקשורתי, שישי – מוזיקלי, שישי – כשרוני, שישי בריאותי ושישי – מהסרטים.

בימים הללו, מגיעים התלמידים לביה"ס ללא ילקוטים ונהנים משלל פעילויות חוויתיות ומגוונות מותאמות גיל ומשתתפים בסדנאות שנבנו ע"י צוות המורים.

תחילת המיזם – "שישי תקשורתי" – כאשר הנושא התקשורתי נבחר והותאם במיוחד ליום זה, בו חל 'יום הסובלנות הבינלאומי'.

היום כולו הוקדש לנושא התקשורת הבינאישית, כאשר המיקוד היה בנושא תקשורת מקרבת, מילים מעצימות ולשון הרע.  כל צוות המורים נרתם למשימה ולהצלחת היום המיוחד ובהובלת יועצת ביה"ס, העביר את הפעילויות הייחודיות לתלמידים.

נציגי מועצת התלמידים קבלו בהתרגשות את תלמידי בית הספר, והנחו אותם לדרוך על מילים חיוביות שהודבקו על הרצפה בכניסה לביה"ס ובכך למעשה להתחיל את היום בברכה ובהרגשה טובה.

במהלך היום למדו עוד הילדים לשיר את המנון ביה"ס, אך בדרך קצת שונה ומיוחדת…בשפת הסימנים, כאשר קדם לכך מפגש אישי של קבוצת ילדים עם מתנדבת בשם רונית אל-און שלימדה אותם את התנועות וביום המיועד לימדו את חבריהם לכיתה, דבר שהביא את מודעות התלמידים ללמוד את שפת הסימנים על מנת לתקשר עם האנשים בחברה שזו הדרך היחידה בה הינם מסוגלים לדבר.

חשוב לציין, כי ביום זה, הושם דגש רב בנושא 'לשון הרע' – כאשר התלמידים שיננו את הסיסמא: "לשון הרע לא מדבר אליי", למדו את משמעותו והשלכותיו בחיי היומיום וזכו בסוף היום בצמידים זוהרים שנשאו את הסיסמא, לאות הזדהות.

היה זה יום משמעותי ביותר עבור התלמידים, שלמדו וחוו דרך הפעילויות והסדנאות שנערכו את דרכה וערכה הרב של תקשורת בינאישית מכבדת ומצמיחה, כזו שתוביל כל אחד ואחת להעצמה אישית.