עירייה > ידיעה > רמת-השרון מובילה בחינוך ובתרבות

רמת-השרון מובילה בחינוך ובתרבות

משקיעים יותר ברמתשרונים: ע"פ נתונים רשמיים של מחקר ייעוץ כלכלי של חברת צ'מנסקי בן שחר ושות', רמת-השרון נמצאת במקום הראשון בארץ בהשקעה לתושב בחינוך, במקום השני בארץ בהשקעה בתרבות ובמקום החמישי בהשקעה נטו בתושב, לעומת תושבי יתר הערים ברחבי ישראל.

עיריית רמת-השרון רואה בחינוך יעד אסטרטגי חשוב ומשמעותי ומשקיעה לטובת כך משאבים עצומים. נתוני המחקר מראים שברמת-השרון משקיעים הכי הרבה לתושב בחינוך: 1347 ₪ (נטו) לעומת יתר הערים בארץ.

יודגש, כי במסגרת מדיניות הנהלת העירייה, ההשקעה בחינוך זינקה בשנים האחרונות מ- 126 מיליון ש״ח בשנת 2015 ל- 154.6 מיליון ש״ח ב- 2018.

· עירית רמת השרון משקיעה למעלה מ- 800 שעות תגבור, ליווי ותמיכה פדגוגית בבתי הספר היסודיים.

· רמת השרון היא העיר הראשונה בארץ אשר הורתה על רפורמת הסייעת השנייה בכל גני הילדים בעיר.

· עיריית רמת השרון משקיעה בהשלמת שעות סייעות פדגוגיות ורפואיות מעבר לשעות הזכאות אשר נקבעו על- ידי משרד החינוך, על מנת לאפשר לתלמידים תמיכה מלאה לכל שעות הלימודים, ובשעות הצהרונים עד לשעה 16:30.

· באשר לתיכונים, משקיעה עיריית רמת השרון למעלה מ-1500 שעות בשני התיכונים ללמידה בקבוצות קטנות, להעשרה חינוכית, לסבסוד פעילויות חברתיות כגון מסע ישראלי, מסע לפולין וכו'. כמו כן, מימון תשתיות במאות אלפי ₪ למגמות הייחודיות בתחומי האמנויות ובתחומי המדעים.

· עיריית רמת השרון מפעילה בגני הילדים פעילויות חינוכיות משלימות. בבתי הספר היסודיים מתקיימים פרויקטים חינוכיים עירוניים כגון השחמט, פרלמנט הילדים, פרויקט הזמר העברי וכו'. בתיכונים ובחטיבות הביניים משקיעה העיריה בפרויקט של קירוב לבבות עם האוכלוסייה הערבית בישראל.

· סבסוד תנועות הנוער על ידי העירייה וכן תמיכה בפעילויות שונות במסגרת מרחב החינוך הבלתי פורמלי.

· סבסוד קייטנה לילדים בעלי צרכים ייחודיים.

· סבסוד משלחות נוער לחו"ל.

· השקעה בפלטפורמות דיגיטליות וציוד היקפי לתמיכה וקידום בכל בתי הספר.

· פיתוח סביבות למידה לקידום פדגוגיה חדשנית.

ראש אגף החינוך, ד"ר אורי ארבל- גנץ הוסיף: "ההשקעה הגבוהה במערכת החינוך העירונית מבטאת את התפיסה הערכית של מדיניות הנהלת העיר לפיה חינוך הוא אבן היסוד של החברה. הנתונים משקפים את ההשקעה בכל המישורים הן באלה הפדגוגיים הן באלה התשתיתיים, אשר יחד מביאים לצמיחתה של מערכת חינוך מצטיינת מובילה ופורצת דרך".

לא זאת בלבד, אלא שנתוני המחקר מראים שרמת-השרון במקום השני בארץ בהשקעה בתרבות ובמקום החמישי מכלל הערים בארץ בכל הקשור להשקעה נטו בתושב.

מהעירייה נמסר: הנתונים מדברים בעד עצמם. "באת הביתה-רמת השרון", הוא לא סתם שלט בכניסה לישוב- זו ההרגשה האמיתית של כל תושב שמשקיעים בו יותר בכל פרמטר- מכל תושב של עיר אחרת בארץ".