עירייה > ידיעה > מקהלת תיכון "אלון" כבשה את הקהל במשכן האופרה

מקהלת תיכון "אלון" כבשה את הקהל במשכן האופרה

מקהלת תיכון "אלון" הוזמנה לשיר (03/03) עם התזמורת הסמפונית הישראלית ראשון לציון בניצוחו של אנדריאס מוסטנן (המנצח האסטוני) במשכן האופרה בתל-אביב וכבשה את הקהל עם ביצוע מרגש וחוויתי של היצירה "כרמינה בורנה". המקהלה הרמתשרונית ביצעה את היצירה הידועה מאת המלחין בן המאה ה-19 קארל אורף באופן מושלם וזכתה לתגובות נלהבות מהקהל.

ההזמנה לשיר מעל הבימה המכובדת בפעם השנייה בשלוש השנים האחרונות, נובעת מהאמון וההערכה שרוכש מוסטנן למנצח המקהלה שמעון לבטוב ולניסיון הטוב שהיה לו ב2017 כששיתף את מקהלת "אלון" בביצוע הסימפוניה ה9 של בטהובן. את עבודת ההכנה המורכבת עם התלמידים עשה המנצח שמעון לבטוב. "כרמינה בורנה" היא יצירה ארוכה הנמשכת שעה שלמה והתלמידים למדו את התפקידים עם הטקסטים בלטינית ובגרמנית, בעבודה עצמית ונבחנו עליהם כתנאי להשתתפות בהפקה.

מנהל הקונסרבטוריון ומרכז מגמת המוסיקה בתיכון "אלון", דן הנדלסמן: "מתחילת שנת הלימודים התקיימו חזרות המקהלה פעמיים בשבוע בתיכון ורק שבוע לפני ההופעות החלו החזרות המשותפות עם התזמורת והמקהלה האסטונית והמפגש הזה עם כל מרכיבי היצירה כ120 נגנים וזמרים על הבמה היה חוויתי ומרגש. זמרי המקהלה עברו חוויה עוצמתית משכרת מתהליך הלימוד וההתחברות אל "הקרביים" של היצירה ועד לשירה המשותפת עם התזמורת הסמפונית והמקהלה האסטונית על הבמה הגדולה במשכן האופרה שהיה מלא עד אפס מקום. מה שהתלמידים למדו על מוסיקה בהפקה החוויתית הזאת, לא ניתן ללמד באף קורס כיתתי או בין כתלי בית-ספר".

הופעות נוספות של כרמינה בורנה ביום ד' 06/03 ובמוצ"ש 9/3 בהיכל התרבות בראשון-לציון וב-7/3 בכפר-סבא.