עירייה > ידיעה > מפגש מרגש ומשמעותי בין תלמידי "שער הנגב" ותלמידי חט"ב עלומים

מפגש מרגש ומשמעותי בין תלמידי "שער הנגב" ותלמידי חט"ב עלומים

במסגרת שבוע זכויות אדם, אותו מציינים בחטיבה, שוחחו 2 תלמידי יב, אלון וזוהר, הלומדים בביה"ס ״שער הנגב״, בעוטף עזה, עם תלמידי שכבה ט ונציגי מועצת התלמידים על שגרת החיים הלא פשוטה שלהם ועל מעשה שהחליטו לעשות: צעדת מחאה לירושלים המבקשת פיתרון ל- 18 שנות לחימה מול עזה, חיים בין הסלמה לשקט מתוח.
המפגש החשוב והמשמעותי אשר התקיים בשישי האחרון (21.12 ) הותיר את התלמידים עם הרבה מאד מחשבות ושאלות.

בשיחה שקיימו מנהלת ביה"ס אנדי קליסקי, רכזת השכבה אורית דים והרכזת החברתית אסתי רחמים עם נציגות שכבה ט לאחר ההרצאה התלמידים סיכמו כך:

"במהלך שבוע זכויות האדם הגיעו אלינו לבית הספר שני תיכוניסטים בני 17 מעוטף עזה זוהר ואלון הגרים במרחק של שעה נסיעה אבל חיים שונים אנחנו מבלים ויוצאים ולא חושבים יותר מידי , לעומתם שהם מתמודדים עם פיצוצים וקשה לקלוט את מה שילדים בגילנו עוברים ביום יום , אלון וזוהר הם ילדים בני גילנו מעוררי השראה ,עומדים על שלהם, פועלים ולא רק מדברים, ומבינים שבלעדיהם שום דבר לא היה זז .
קיבלנו את ההרצאה הכי טובה שהייתה לנו, והבנו שהעולם שאנו חיים בו הוא לא העולם היחיד.
זה גורם לנו להבין שיש דברים לא חשובים שאנו מתבאסים מהם ומתעמקים בהם וזה לא העיקר, זה גרם לנו לראות את החברה שלנו מזווית אחרת .
ההרצאה הזאת עוררה בנו מחשבה ורצון לצאת מהבועה שאנו חיים בה ולחשוב מה קורה סביבנו .
זה גרם לנו להבין שאם אתה באמת רוצה משהו או לעשות מהפך אתה לא צריך להיות תלוי באחרים .
אל תיתן לאף אחד להגיד לך שאתה לא יכול או לא מסוגל ותמשיך בדרכך ".

במכתב שכתבו נציגות ט לנערים שהרצו בפניהן הן כתבו: " כשכל המצב השנה התחיל , שמענו עליו בחדשות, דיברו איתנו על זה בשיעורים, אבל לא באמת הבנו מה אתם עוברים. כשבאנו עם חולצות שחורות לא ידענו עד כמה המצב קשה. הגעתם לפה להסביר הכל מנקודת המבט שלכם, כנוער בגיל שלנו, ורק אז האסימון נפל,. ההרצאה שלכם נגעה ללב של כל אחד מאיתנו ופתחה לנו את העיניים. ההרצאה הייתה מעניינת, אולי הכי מעניינת שהייתה לנו עד כה! אתם דמות להערצה, גרמתם לנו להבין שי לנו את הכוח לשנות, להזיז דברים. רוצים שתדעו שאנחנו תומכים בכם".

נציגות מועצת התלמידים סיכמו את המפגש עם אלוןו וזוהר : " חשוב לנו לומר לכם תודה! כולנו מזדהים אתכם, אתם מעוררים השראה עבור הנוער כולו. מאחלים לכם שהשגרה שלכם תחזור ותאפשר לכם "לגדול בשקט".