עירייה > ידיעה > מגש הכסף: תערוכה חדשה של קבוצת אמני רמת השרון

מגש הכסף: תערוכה חדשה של קבוצת אמני רמת השרון

קבוצת אמני רמת השרון בשיתוף ארגון "יד לבנים" – סניף רמה"ש פתחה תערוכת אמנות חדשה, לציון 70 שנה למדינה, שכותרתה – "מגש הכסף". הפתיחה החגיגית והמרגשת התקיימה ביום ד' 05/09/18 בשעה 19:00 בבית יד-לבנים בעיר, בהשתתפות האמנים ובני משפחותיהם, צוות הנהלת העירייה, יו"ר סניף רמה"ש ארגון יד לבנים שולה פסקין, יו"ר ארגון יד לבנים הארצי אלי בן שם, יו"ר ועד קבוצת אמני רמת השרון דורית קרסו, אוצרת התערוכה רונית צור ואורחים נוספים.

מקור ההשראה לתערוכה הוא שירו של נתן אלתרמן "מגש הכסף", שכורך במילותיו, כצמד בלתי נפרד, את המאבק למען תקומת עם ישראל בארצו ואת גודל הקורבן שהאומה מעלה. עוצמתו הנבואית, היותו עומד במרכזה של המודעות הישראלית והרלוונטיות שלו עד ימים אלה הובילו לבחירה בו כנושא התערוכה.
בתערוכה מציגים חמישים וששה יוצרים המתגוררים או בעלי סטודיו ברמת השרון (שניים מהם אינם בין החיים). נפרשת פה יריעה רחבה של יצירות שנעשו במדיומים שונים – צילום, פיסול, ציור, ואף שירה. במסגרת תהליך בחירת העבודות לתערוכה התקיימו מפגשים מרגשים מלווים בשיחות על כאב, על אובדן, על חיים בצל מלחמות ועל פטריוטיות ותקווה.

אוצרת התערוכה רונית צור ציינה: "משימה כבדה ואחראית היא לאצור תערוכה הנושאת שם זה. כמעט ואין בית או סטודיו שביקרתי, במסגרת איסוף העבודות לתערוכה, שלא התפתחה בו שיחה מעמיקה על כאב, על חברויות אמיצות, על חיבור ומחויבות לארץ שלנו, זו המיטיבה לתת אך יודעת גם לקחת. רבות מהעבודות המוצגות נעשו עבור תערוכה זו ואחרות התאימו לרוחה. התערוכה מהדהדת את קולותיהם של יוצרים מרחבי העיר, ביניהם המשתייכים למשפחת השכול. בסיור בה ניתן להיות עם הכאב והאופטימיות, עם קשירת גורל הפרט בגורל המדינה, עם הביקורת לצד תחושת השייכות העמוקה, עם הנאמנות לצד התהיות .

יו"ר וועד קבוצת אמני רמת-השרון, דורית קרסו הוסיפה: "ציון 70 שנה למדינה דרך עיני האמנות והאמנים, שנעשה בתוך בית יד לבנים- הופך למרגש ורלוונטי מאוד. במהלך ההקמה "התבוננו בנו ממסכי הטלוויזיה המוצבים במקום תמונות הנופלים בני רמת-השרון רובם מוכרים לנו והתחושה היתה שהם משפיעים על התערוכה והופכים לחלק ממנה. ’מגש הכסף’, שירו של אלתרמן, אשר היווה ההשראה לתערוכה שימש כחיבור של האמנות, האמנים, מדינת ישראל והשכול".
*התערוכה תוצג במשך כשלושה חודשים ברחבי בית יד לבנים בשעות הפעילות (רח' המחתרת 3 רמת-השרון 03-548-3851).
הכניסה חופשית- הציבור מוזמן.

אוצרת התערוכה: רונית צור: 0544215222
יו"ר וועד קבוצת אמני רמת-השרון, דורית קרסו: 0523590582