עירייה > ידיעה > חברי קבוצת הרובוטיקה Skynet4401 נפגשו עם שר המדע

חברי קבוצת הרובוטיקה Skynet4401 נפגשו עם שר המדע

חברי קבוצת הרובוטיקה Skynet4401 של תלמידי התיכונים "אלון" ו"רוטברג", שזכו בשורה ארוכה של פרסים בתחרויות ארציות ובינלאומיות, נפגשה לאחרונה עם שר המדע אופיר אקוניס.
קבוצת הרובוטיקה נכללת בתוכנית הFRC של ארגון FIRST העולמי ומורכבת מ-30 תלמידים מהתיכונים בעיר. הקבוצה פועלת כחברה עצמאית, בונה תכניות עבודה, מגייסת ספונסרים ועוד -והכל נעשה על ידי התלמידים שוחרי המדע והטכנולוגיה, בעצמם, בדגש על תרומה לקהילה.
הפגישה נערכה ביוזמת שר המדע והשתתפו בה קפטני הקבוצה יוני רינגבירץ ויונתן קימל, מנהלת מחלקת בתי הספר העל-יסודיים אורית לבון ואסף רגב המשמש מנטור הקבוצה הראשי ומורה לקולנוע בתיכון אלון.
בדיון עלתה הייחודיות של קבוצת הרובוטיקה בעיר, המורכבת מ-30 תלמידים משני התיכונים: "אלון" ו"רוטברג", כקבוצה המשלבת מדע וטכנולוגיה לצד אומנויות. בפגישה ספרו הקפטנים על הישגיהם המרשימים, וביניהם היוזמה החברתית בנושא מניעת עישון של בני נוער המופצת בעזרת הרשתות החברתיות, שזוכה לאהדה ולפרסום בקרב קבוצות בני נוער בארץ ובחו"ל. השר אקוניס הביע התפעלות ועניין ושיתף את הנוכחים בפעילויות מיוחדות שיוזם משרד המדע לטובת בני הנוער בבתי הספר.

בשנים האחרונות זכתה קבוצת הרובוטיקה בשורה של פרסים והגיעה להישגים מרשימים. הקבוצה בנתה בעבר רובוט שהשתתף בתחרות, שהצליח להרשים את השופטים בתחרויות האזוריות וכן זכו בפרס השופטים היוקרתי. בנוסף הקבוצה פועלת בקהילה ופועלת ליצירת פתרונות חדשניים בנושא ההנגשה לנכים דרך הטכנולוגיה. מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק של הקבוצה Skynet 4416@