עירייה > ידיעה > העירייה נערכה למניעת תופעת הנחשים

העירייה נערכה למניעת תופעת הנחשים

עיריית רמת-השרון נערכה למניעת תופעת הנחשים שמתגברת בעיקר בימי הקיץ, זאת באמצעות הדברה, ניכוש עשבייה ועוד. לרשות העירייה עומד לוכד נחשים, שמופעל לאחר פנייה של תושבי העיר אל מוקד 106.
העירייה קוראת לתושבים להיערך למניעת תופעת הנחשים באזור מגוריהם. בכדי למנוע מפגש עם נחש כדאי למנוע ככל האפשר, בעזרת הדברה, הימצאותם של חולדות, עכברים ושאר מזיקים המהווים את טרפו של הנחש. כמו כן מומלץ לתקן ברזים מטפטפים, שכן נחשים זקוקים למים ונמשכים למקומות מהסוג הזה ולהיפטר מגרוטאות המשמשות גם הן כמקום מסתור פוטנציאלי.
רצוי מאוד להתקין רשתות על חלונות הבית, כיוון שנחשים מטפסים על קירות. "שיטת סבתא" נוספת להקטין את הסיכון במפגש אקראי עם נחש, היא להחזיק חתול בחצר, שכן החתול הוא אחד מ"אויביו" הידועים של הנחש.
נחשים בטבע ימצאו רוב שעות היום בין חגווי הסלע, על שיחים, בתוכם וביניהם, וכן מתחת לעצמים שונים בשטח. כיוון שהנחש הוא חיה בעלת דם קר הזקוקה לחום השמש כדי להתחיל לזוז, פעילים הנחשים במהלך אפריל-מאי בשעות היום, ובחודשים החמים יותר דווקא בין הערביים ובשעות המוקדמות של הבוקר.
המוקד העירוני בעירייה 106, ערוך לתת שירות לתושבי העיר 24 שעות ביממה וכמו כן אפשר לשלוח לנו מסרון וואטסאפ למספר: 053-255-1106.