עירייה > ידיעה > ברכות חמות לרמתשרונית המצטיינת סגן נעם יחזקאל

ברכות חמות לרמתשרונית המצטיינת סגן נעם יחזקאל

מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ערן ניב, העניק לאחרונה אות הצטיינות לכבוד יום העצמאות לחיילים ומפקדים מצטיינים מבין יחידות האוגדה. בין המצטיינים שזכו לקבל את האות בלטה סגן נעם יחזקאל קצינת חמ״ל בחטיבה המרחבית שומרון.נעם כתבה קטע שמספר עליה ועל תפקידה בחמ״ל:
״אני נעם יחזקאל, תושבת רמת השרון. למדתי בתיכון רוטברג במגמה הרב תחומית שלאחריה התגייסתי לקורס סמלות מבצעים בפברואר 2016, אחרי הקורס שובצתי בשטחי האש של אוגדה 210 ברמת הגולן.
לאחר עשרה חודשי תפקיד החלטתי לצאת לקצונה, עברתי בה"ד אחת ושובצתי כקצינת חמ"ל בחטיבה המרחבית 'שומרון'. בשבילי לשרת בגזרת שומרון זה לתת את כל כולך למען גזרה אחת שלא נחה לרגע, לחיות ולנשום אותה יום יום, שעה שעה. לתת את כל כולי בשביל שאנשים יוכלו לישון בשקט. אם אני והסמב"ציות שלי נצליח לגרום לזה לקרות, אני עשיתי את שלי.
אני מאמינה שיש לנו מחויבות אדירה ומרגישה ברת מזל על שזכיתי לקבל את האחריות והמחויבות הזאת לידיים ולהיות קצינת חמ"ל בגזרה מורכבת שכזאת. יש אירוע מהשנה שלא אשכח – האירוע של הרב רזיאל שבח ז״ל שנרצח המהלך פיגוע ירי סמוך לחוות גלעד. רזיאל הותיר אחריו שישה ילדים ואישה מקסימה, יעל.זה היה הפיגוע הראשון שחוויתי בתור קצינת חמ"ל בחטיבה.
רק ביום הזה, הבנתי כמה משמעות יש לחמ"ל, לסמבציות שלי ולי כקצינת חמל בזמן אירוע ובשגרה. כל טלפון, כל דיווח יכול להציל חיים. אני מקווה שלא נאלץ לחוות עוד אובדן כזה בגזרתנו שמשאיר חותם אדיר, כואב והרבה שכול. עד אז נדאג לעשות כל שביכולתנו כדי להגן ולשמור על הביטחון ותחושת הביטחון של התושבים בגזרה".