עירייה > ידיעה > אלוף פיקוד העורף ערך ביקור מקצועי ברמת-השרון

אלוף פיקוד העורף ערך ביקור מקצועי ברמת-השרון

אלוף פיקוד העורף ערך ביקור מקצועי ברמת-השרון (א' 05/08) ושיבח את הנהלת העירייה על ההיערכות המרשימה לחירום. הסיור התקיים בחמ"ל העירוני במעמד צוות הנהלת העירייה, מנכ"לית העירייה שירלי פאר יגרמן, מנהל רח"ל במחוז דן משה חג'בי, מנהל אגף הביטחון אריאל דוידי, נציגי היקל"ר, צוותים מקצועיים ואורחים נוספים.
צוות הנהלת העירייה סקר בפני האלוף ידעי, את ההיערכות העירונית לשעת חירום, שכוללת הצטיידות במיטב האמצעים הטכנולוגיים וציוד שוטף לשעת חירום וכן שורה ארוכה של אימונים מערכתיים לאורך השנה, בשיתוף פקע"ר, רח"ל וגורמי ההצלה השונים, שבגינם זוכים הגורמים המקצועיים לתגובות חמות ביותר על הרצינות וההיערכות.

האלוף ידעי עודכן על יוזמה חשובה במסגרת הגברת מוכנות העיר לשעת חירום ומלחמה, במסגרתה הוקמה לאחרונה ברמת השרון יחידת סע"ר עירונית המורכבת כולה מעובדי העירייה. ייעוד יחידת הסע"ר (סיוע עצמי ראשוני) הוא לתת מענה ראשוני ומיידי לחילוץ במקרה של קריסת מבנים ומענה רפואי ראשוני, עד הגעת כוחות החירום וההצלה.

מדברי מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי: ״אני יוצא מהביקור ומתרשם שיש בעיריית רמת השרון תפיסת אחריות ומנהיגות בעלת ניסיון בחירום. ניכרת כאן עשייה רחבה וכיוונים מרשימים בתחום ההכנות לחירום. המפתח להתנהלות נכונה של רשות היא בהכנות לחירום. נעשתה כאן עבודה רצינית ואיכותית בהכנה ומדובר בעירייה שיודעת לתפקד כך עם רמת מוכנות גבוהה לנהל משברים ולהביא את היעד החשוב- להבטיח את המשך אספקת השירותים לתושב בחירום. זה הדבר המרכזי ואתם עושים את זה כאן בצורה טובה מאד".

צוות הנהלת העירייה שיבח את הצוותים המקצועיים במערכת, שפועלים לילות כימים, להגברת הביטחון של תושבי העיר בשגרה ובחירום: "אנחנו עובדים קשה בכדי להיות מוכנים לרגע אמת שאנחנו מקווים שלא יבוא. אנחנו יודעים שיש לנו גב חזק של פיקוד העורף. אנו רוצים לשבח את שיתוף הפעולה עם פקע"ר, שמסייעים לנו בהכשרת צוותי החילוץ שהוקמו בשנה האחרונה".