מפגש מרתק ושיח מרגש בחט"ב "עלומים"

חוסר ידע מרתיע, חוסר ידע מפחיד, חוסר ידע מרחיק.

 נועה ילדה עם שיתוק מוחין בת 13, שנולדה וגדלה ברמת השרון יחד עם אחיה והוריה החליטה לפתוח דלת לעולם המוגבלויות ומשם לנסות ולשנות את התפיסה.

דלית (עו"ד ומ"מ יו"ר פורום מקרקעין בלשכת עו"ד) וסער מכטינגר (מנהלת מערכות מידע בחברת מחשבים) תושבי רמת השרון, הורים לארבעה ילדים אשר שניים מתוכם עם שיתוק מוחין.

זיו בת 16 וחצי, אשר הרצתה בTED העולמי על איך היא רואה ומבקשת שיראו את עולמם של הילדים המיוחדים, עומר בן ה-13 עם שיתוק מוחין לומד בבית ספר "און", נועה עם שיתוק מוחין לומדת בכיתה ז' וניל בן 6.5 בכיתה א'.

הבוקר, יום ראשון 17.11.19, נכחנו בחטיבת עלומים, במפגש מרגש בו נועה מספרת על עצמה ונותנת לילדים ולו לשעה, לנסות ולחוות הלכה למעשה את העולם מעיניה שלה. עולם נפלא רווי קשיים ובאותה נשימה מלא בהצלחות.
במפגש מרתק בו נפתח שיח מרגש ואמיתי של הילדים עם נועה ומשפחתה, מתגלה כמה ידע מפוגג מחסומים, מקרב בין הילדים חברתית ונותן להם לחוות קשיים יום יומיים ובכך להבין שאין מקום להתרחק ואין מקום לרחם יש מקום לעזור ויש מקום לפתוח מעגל חברתי אמיתי.

נועה והוריה מקיימים את המפגש המרגש הזה עם כל תלמידי שכבה ז, בכל פעם כיתה אחרת כחלק מחיזוק והעמקה של פעולות ליצירת שילוב מיטבי. ביה"ס רואה במפגשים אלה הזדמנות ליצירת שיח חינוכי ערכי.

ילדים עם מוגבלות הם קודם כל ילדים אשר למרבה הפלא גם הם מצחצחים שיניים בבוקר כמו כל שאר הילדים ורוצים חברים בדיוק כמו כל הילדים האחרים.

בחט"ב עלומים רואים במפגשים אלה הזדמנות לקדם את תחושת השייכות והאינטראקציה החברתית דרך פלטפורמה של  מרחב חיים משותף, כשהמטרה שלנו לייצר מרחב בו ההתבוננות על הפרטים בו היא כאדם בעל יכולת וצרכים אישיים ומשתנים ולאפשר לו התפתחות קוגנטיבית, רגשית וחברתית.

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו