רמת השרון – מקום 10 במדד ערים חכמות

במהלך החודשים האחרונים נבחנה עיריית רמת השרון במדד הבינתחומי לערים חכמות ומקיימות ומוקמה במקום ה – 10 המכובד והראוי.  

מדד הבינתחומי לערים חכמות ומקיימות הוא מסמך ראשון מסוגו בישראל שמעריך ערים בישראל כ"ערים חכמות ומקיימות", והוא בין הבודדים בעולם שבוחן את השילוב של ניהול, אסטרטגיה וקיימות עירונית תוך בחינת התאמתן לעולם של חדשנות וטכנולוגיה. כל זאת, תוך שילוב והתייחסות ליעדי הפיתוח הגלובליים של האו"ם (SDGs).

היוזמה לקידום מדד הבינתחומי לערים חכמות ומקיימות נולדה מתוך אתגר: איך מחברים את הרצון להיות בקדמת טכנולוגיה במרחב העירוני – ואת ההתמודדות עם המורכבות ההולכת וגדלה של החיים בעיר? באין מדדים קיימים הבוחנים את השפעת השימוש בטכנולוגיה בערים על הפיכתן לטובות יותר, מתוכננות יותר, מנוהלות ושירותיות יותר – הוחלט לבנות מדד שישמש כלי עבודה ומפת דרכים לערים חכמות ומקיימות בישראל.

המדד הוא כלי דינמי שנועד לסייע לערים להתקדם – בהתאם ליכולות ולמשאבים שלהן – לעבר ניהול מקיים, יעיל, שוויוני ומשתף, תוך התאמתו לכל עיר – ולכל תושביה. המדד מציב בלב המושג "עיר חכמה" את פיתוח המדיניות ואת גיבוש התהליכים החכמים – ולא את עצם השימוש בטכנולוגיה.

לפי תפישה זו, העיר נמדדת לפי האופן שבו היא עושה שימוש בטכנולוגיה, ובערכים שהיא מצליחה לממש בזכותה; הטכנולוגיה היא רק כלי.

הגדרת עיר חכמה לפי מדד הבינתחומי לערים חכמות ומקיימות:

עיר תהיה חכמה, כאשר התושבים והמנהיגים ישתמשו בנתונים, מידע וידע וישתפו אותם – במטרה להבטיח עתיד מקיים, זאת באמצעות: אימוץ כלי תכנון ומשילות מבוססי מידע; שילוב ניהול וייצור משאבים ושרותים מבוססי קהילה;גיוס חדשנות כמענה לאתגרי המקום. (תזין לצד הכתבה את התמונה המצורפת למייל זה).

עיריית רמת השרון במקום ה – 10 (כותרת משנה)

עיריית רמת השרון מוקמה במקום ה 10 במדד זה. עורכי המדד הבליטו את מיזמי העירייה הכל הקשור לתחומים הבאים:

שירותים העירוניים הדיגיטליים ובכלל זה: אתר האינטרנט העירוני, מיזמי הדיגיטל וההנגשה לציבור.

חדשנות עירונית ובכלל זה: שיתופי הפעולה של העירייה עם קהילת היזמים והגורמים הטכנולוגיים,  במרחביה הפיסיים של העיר.

פרויקטי החוסן העירוני.

להלן מוצג הניקוד לפי חלקי המדד:

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו