ראש העיר מר אבי גרובר בפניה לראש הממשלה – מר בנימין נתניהו

ראש עיריית רמת השרון אבי גרובר פנה אמש לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בבקשה לאפשר פתיחת חנויות בערים בהן קיים שיעור הדבקה נמוך בקורונה.
"מזה מספר שבועות הפעילות הכלכלית בערי ישראל מושבתת כמעט לחלוטין" כתב גרובר. "הסגר הממושך מביא בעלי עסקים רבים לסיטואציה כלכלית בלתי נסבלת, חוסר יכולת להתפרנס, וזאת בעודם מחויבים בהוצאות כמו: שכירויות, מיסים, תשלומים לספקים, עובדים ועוד".

לטענת גרובר: "תושבי ישראל, הפגינו עד כה משמעת אזרחית גבוהה, שתרמה לכך שברוב הערים יש עליה מתונה המספר הנדבקים בקורונה. הפיקוח העירוני לצד משטרת ישראל אוכף, קונס ומפעיל סנקציות שונות על מנת לשמור על בריאות הציבור. כמי שאמון על המערכת העירונית אני יכול להבטיח שנדע להמשיך ולאכוף כל הנחיה שתינתן כאשר יפתחו בתי עסק נוספים. לכן לאור זאת, אני קורא לך להורות על פתיחה מחודשת של עסקים וחנויות בערים בהן נרשמת רמת הדבקה נמוכה. אני מתחייב שנדאג לאכיפה הדוקה ככל שידרש".

עוד מוסיף גרובר: "פתיחת עסקים לפי מפה דיפרנציאלית תעודד תושבים למשמעת אזרחית ובעלי עסקים לשמירה על הנחיות ממשלת ישראל. אין צורך בסנקציות קולקטיביות אלא אסטרטגיה עסקית המתייחסת לכל אזור וישוב באופן נקודתי. אני מודע לעומק האחריות המוטלת על כתפיך בימים אלה אך לצד זאת יש לנו כראשי ערים אחריות נוספת לבעלי העסקים ולקהילה".

להלן המכתב לראש הממשלה – מר בנימין נתניהו

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו