קולנוע דוקומנטרי

בבית יד לבנים מוקרנים פעמים בחודש מיטב הסרטים הדוקומנטריים בנושא תרבות, אמנות מפסטיבל דוקאביב, פסטיבל אפוס וכן של יוצרים עצמאיים.
המחיר לכרטיס: 25 ש"ח
כרטיסים בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851 ובאתר התשלומים

 


פסטיבל אפוס

מי אתה יוז'י ימאמוטו

יום שני 15.10.18
  בשעה 19.30

מי אתה יוז'י ימאמוטו     Yohji Yamamoto | Dressmaker

גרמניה, 2016  / 69 דקות אנגלית, תרגום לעברית.

 

מעצב האופנה היפני יוז'י ימאמוטו, אחד המעצבים החשובים והמשפיעם בעולם, הוא איש שקט, מדבר אנגלית לאט לאט, מהרהר תוך כדי ניסוח משפטיו. הוא איש עם עקרונות רבים מאוד, שונא לוגואים ועקבים למשל, והוא יצר אופנה שמושפעת מאסתטיקה יפנית וידועה בגזרות מדויקות, מחויטות לעילא.

לבוש שחור, עם כובע שלא מש מראשו, וסיגריה שלא משה מידו, הוא מספר את סיפורו, סיפור של ילד שגדל לבד עם אמו, ולמד מגיל צעיר שהעולם קשה ואכזר ואסור לסמוך על אף אחד. הוא מאמין שהנטל שלוקח האמן על עצמו הוא נטל ההתנגדות, האופוזציה, ומגדיר את עצמו כאדם לא חופשי שמייחל כל חייו לחופש בלתי מושג. הוא איש קשה, תובעני בעיקר כלפי עצמו אך גם כלפי אלה שעובדים איתו ומתלמדים אצלו, ומאמין ביצירתיות שהיא תוצאה של עבודה קשה, אימון וניסיון. אמו, קולגות, תלמידים ובעיקר הוא עצמו, מביאים פרופיל רב שכבות של אדם שמצא בבגדים את ייעודו אבל לרגע לא מפסיק לחפש.


פסטיבל דוקאביב 

RBG – רות ביידר גינסבורג


יום שני 29.10.18
שעה 19:30

ארצות הברית 2018, 97 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

כשרות ביידר גינסבורג נבחרה לבית המשפט העליון בארה"ב, היא דאגה לשפץ את הגלימה השחורה המוכרת ולהוסיף לה צווארוני תחרה במקום המיועד לעניבה. זה היה צעד סמלי של שופטת הלוחמת כל חייה למען זכויות נשים ומיעוטים. ביידר גינסבורג, האישה השנייה בלבד שמונתה לכהונה הרמה, היא מהדמויות המשפיעות ביותר בחברה האמריקאית. האישה הזעירה מעולם לא חששה לקבל הכרעות שנויות במחלוקת ולעורר כעס ובגיל 85, רב"ג (המכונה Notorious RBG) היא מגדלור חברתי, שצעירים מקעקעים את דמותה על גופם וראפרים מקדישים לה שירים. אחרי 25 שנה על כס השיפוט אין לה כוונה לפרוש. היא לוחמת צדק, כוכבת אינסטגרם ואפילו מופיעה באופרה – ונהנית מכל רגע.


ג'ון קולטריין        John Coltrane

יום שני 26.11.2018 בשעה 19.30
בימוי: ג'ון שיינפלד | ארה"ב, 2016 | 99 דקות | אנגלית, תרגום לעברית

סיפור חייו הקצרים (בן 41 במותו) והקריירה המטאורית של הנער הדרומי, שבתחילה נאחז במוסיקה כעוגן בסביבה לא יציבה. בגיל 12 כבר ידע שהסקסופון הוא הכלי "שלו" ודבק בו עד סוף חייו. כשהיה בן 13 מת אביו, אחר כך נאלצה אמו לנסוע לניו ג'רזי ולהשאיר אותו לבד. במקביל לכל המכות שחטף קולטריין הצעיר, הלך והתגלה כישרון יוצא דופן. יכולותיו המוסיקליות הייחודיות זוהו בכל תחנה בדרכו לפסגת הג'אז בארה"ב ובעולם, והוא לא עצר לרגע: גם כשהצליח מאוד, כשהיה נגן מבוקש ונערץ, המשיך לחפש, לפרוץ דרך, למתוח את גבולות הכלי, אפילו אם לקהל היה לעיתים קשה. גלריה מרשימה של כוכבי ג'אז, בני משפחה ואחרים (ווינטון מרסליס, וויין שורטר, קרלוס סנטנה, סוני רולינס, ביל קלינטון, מקוי טיינר, קורנל ווסט ועוד) מיטיבה לתאר את חייו ואישיותו, כישרונו וחשיבותו, כפי שמשקפת הקריירה הקצרה שלו

 

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו