פתיחת שנת הלימודים ברמת השרון

שנת הלימודים החדשה תש"ף נפתחה, ובמסגרתה החלו 9,259 תלמידים בעיר את לימודיהם. 1,605 תלמידים החלו את לימודיהם, 1,643 תלמידים בשתי חטיבות הביניים, 4,283 תלמידים בבתי הספר היסודיים ו-1,998 תלמידים בגני הילדים.

התרגשות מיוחדת נרשמה בקרב 644 תלמידי כיתות א' שהגיעו ליום הלימודים הראשון בחייהם, ולצדם 589 תלמידים שעלו מבתי הספר היסודיים לחטיבות הביניים ו-555 תלמידים שהחלו השנה את לימודיהם בתיכונים.

שנת הלימודים תש"פ נפתחה בסימן של הכלה והענקת מענה חינוכי כולל לכל תלמידי רמת השרון בתוך תחומי העיר, וזאת בהתאם למדיניות שמוביל ראש העיר אבי גרובר. כחלק ממדיניות זו, נפתחה השנה לראשונה כיתת תקשורת בבית ספר יסודי, המעניקה לתלמידים מהחינוך המיוחד מענה לימודי וחברתי וכן תוכנית לימוד מותאמת ותמיכה של צוות ייעודי. כיתה זו מצטרפת לשלושת גני התקשורת שנפתחו בשלוש השנים האחרונות והרחבת המענה החינוכי הניתן לילדים בחינוך המיוחד.

ראש העיר אבי גרובר סייר ביום הראשון ללימודים בבתי הספר ברחבי העיר, ביניהם בין היתר בבי"ס דורון, חטיבת הביניים עלומים, ביה"ס אמירים, התיכונים רוטברג ואלון וכן גן תאנה.

לדבריו, "שנת הלימודים הנוכחית נפתח בסימן של יצירת מענה חינוכי לכל ילדי רמת השרון בתוך תחומי העיר, וכן המשך הקפדה על ערכיות, מצוינות ויצירת סביבת לימודים תומכת ומעשירה. כחלק ממדיניות זו, אנחנו ממשיכים לקדם את הרחבת המסגרות החינוכיות עבור ילדי החינוך המיוחד וכן את המהלך להפחתת מספר התלמידים בכיתה בבתי הספר היסודיים. אני מאחל לך לכל התלמידים שנת לימודים פוריה ומוצלחת ומשוכנע כי הצוות החינוכי המקצועי יעניק להם את המיטב"

חינוך ברמת השרון – בית לדורות

רמת השרון, כפי שלמדנו לגלות לאורך שנים, היא בית לדורות שבוחרים להישאר או לשוב לעיר לאחר שהתבגרו ולגדל בה את ילדיהם. לקראת שנת הלימודים תש", יזמה עיריית רמת השרון פרויקט מרגש שבו בני משפחה שלמדו באותו בית ספר מצטלמים יחד, ברגע שמשלב את הנוסטלגיה של פעם עם ההתרגשות של העתיד לקראת היום בראשון של כיתה א'. כחלק מהפרויקט קיבצנו עבורכם כמה סיפורים של המשפחות שלקחו בו חלק.

משפחת פולצק

משלחת פולצ'ק היא אחת מהמשפחות הוותיקות בעיר, שנמצאת פה מזה חמישה דורות.  
יואב (76), אמו, בתו למדו בבית הספר אוסישקין וכעת נכדו, דניאל, לומד גם הוא בבית הספר, ולאחרונה אף זכה באליפות השח הבית-ספרית.

"ההורים שלי גדלו פה, ואני החלטתי שאני רוצה להישאר. למעט שמונה שנים שבאים למדתי שלושה תארים בארה"ב חייתי ברמת השרון. גם כשחזרתי ארצה, היה לי ברור שאני חוזר לרמת השרון", מספר יואב.

הוא ואמו זכו אף זכו ללמוד תחת קלמן, מורה מיתולוגי לתנ"ך שוותיקי העיר אולי עוד זוכרים. "לי עדיין יש את ספר התנ"ך שאמא שלי קיבלה ממנו, כולל הקדשה וחתימה, וגם הבת שלו הייתה איתי באותה הכיתה".

"כשאני למדתי בבית הספר היינו כיתה-כיתה וחצי", נזכר יואב. "היום יש 600 תלמידים בבית הספר וזה פשוט בלתי נתפס. ראיתי את הצמיחה בעיניים שלי וזה עדיין לא נקלט".

גם דפי פולצ'ק, בתו של יואב, שותפה לגאווה המשפחתית. "זה מאוד מרגש", היא מספרת. "זה מקור לגאווה וחוויה חיובית. אנחנו חמישה דורות באותו בית. יש לי עוד שני בנים ואנחנו פה להישאר. אנחנו מרגישים בבית ברמת השרון ומעולם לא עזבתי את העיר. אנחנו מרגישים פה מאוד בנוח, בבית. אין דבר יותר מרגש מזה שהנכד הולך לבית הספר שגם סבא וסבתא שלו למדו בו".

משפחת קלינגהופר

נלה קלינגהופר (6) תתחיל את שנת הלימודים הראשונה שלה בביה"ס אורנים ברמת השרון – שם גם למד אביה, ליאור (28).
עבור שניהם מדובר בהתחלה חדשה ומרגשת במיוחד. "חזרתי לרמת השרון אחרי שש שנים בברזיל, שם למדתי ולימדתי קפוארה", מספר ליאור. "הצילומים פה נועדו לתת לנלה מוטיבציה ולאפשר לה לעשות את המעבר כמה שיותר קל, כיפי ונעים".

 ליאור זוכר לטובה את החוויה בבית הספר ומספר שאהב את המורות והאווירה. הוא גם פגש לאחרונה את מורותיו מכיתות א' וה'. "אני ממש מצפה ומקווה שבית הספר ידעו להסתכל על הדברים שבאמת חשובים. יותר מציון והצלחה בלימודים חשובה לי השמחה של הילדה, ושיהיה מישהו שרואה אותה ועוזר לה בתהליך שלה, בקשיים ובאתגרים שלה"

 

משפחת רז

אירית רז, שהצטלמה עם נכדה גילעד, מחוברת בנימי נפשה למערכת החינוך העירונית של רמת השרון.

"למדתי ב"תיכון השרון" (לימים "תיכון רוטברג")  ולאחר שסיימתי את לימודי התואר השני במיקרוביולוגיה ואת לימודי ההוראה, התחלתי ללמד שם ביולוגיה ורפואה. זו הייתה חוויה מרגשת ללמד לצד מורים שלימדו אותי. שנים לאחר מכן, הבאתי מורים שהיו תלמידים שלי ללמד ברוטברג, וכך סגרתי מעגל נוסף".

"נהנתי מאוד ללמד ולשמחתי  לימדתי עוד שלוש שנים אחרי גיל הפרישה. הוראה עבורי היא שליחות אמיתית. אהבתי את העבודה, את התלמידים ואת החינוך של הדור הצעיר. אני אהבתי את התלמידים והם אהבו אותי. בגלל שאני גרה ברמת השרון לא פעם היינו עושים "יום הורים" מאולתר ליד מקרר הגבינות בסופרמרקט".

גם נכדה, גילעד נהנה מאוד מהחוויה ונרגש לקראת הלימודים בבית הספר שבו למדו סבתו ואפילו סבתא רבתא שלו, שהיתה מבוגרי המחזורים הראשונים בבית ספר אוסישקין.

"היה לנו יום מאוד חווייתי, גילעד נהנה מספריית בית הספר, מהשאלת הספרים ומהפרויקט כולו.

לי היה מרגש, משמח וכיף גדול שגילעד ממשיך במידה מסוימת את המסורת המשפחתית"

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו