נתוני בגרויות 2019

"נתוני הזכאות לבגרות הם נחת וסיפוק אדירים, אך אני גאה בתלמידים גם על בני האדם שהם"

בסוף השבוע דלפו נתוני הזכאות לבגרות, ורמת השרון ממשיכה להיות בפסגה עם  94.6%. ראש העיר אבי גרובר: "ברמת השרון תמיד תוכלו להיות גאים במה שאתם ואף אחת או אחד מכם לא יעבור פה טיפולי המרה. תמשיכו להצטיין ולעשות את כולנו גאים"

נתוני הזכאות לבגרות של משרד החינוך שדלפו בסוף השבוע הצביעו על המשך המגמה מהשנים האחרונות: רמת השרון בראש היישובים בישראל שזכאים לבגרות. שיעור הזכאות לבגרות ב-2017-2018 עמד על 94.6% (94% ב-2016-2017 93.8% ב-2015-2016) ושיעור בוגרי 5 יחידות מתמטיקה עמד על 40.4% לעומת 41% ב-2016-2017  ו-28% ב-2015-2016.

מזה שנים זוכים תלמידי העיר להישגים מרשימים מבחינת הזכאות לבגרות ואיכותה, והדבר מהווה את אחד הגאוות הגדולות וההישגים המרכזיים של מערך החינוך העירוני.

ראש העיר, אבי גרובר, התייחס לנתונים וציין כי " אין ספק שהפרסום של נתוני הזכאות לבגרות ושיעור התלמידים הזכאים לבגרות של 5 יחידות במתמטיקה הם רגע של נחת וסיפוק אדירים. אבל במיוחד ברגע הזה חשוב לי להגיד לכל תלמיד ותלמידה, שאני אוהב אותם וגאה בהם, על האדם שהם ולא רק על הציונים והתוצאות שלהם בלימודים. ברמת השרון תמיד תוכלו להיות גאים במי שאתם ואף אחת או אחד מכם לא יעברו פה שום טיפולי המרה. תמשיכו להצטיין ולעשות את כולנו גאים", כתב גרובר בעמוד הפייסבוק שלו.

דוברת וייזר סגנית ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "ההישגים האחרונים של רמת השרון הם תוצר של השקעה עקבית וארוכת שנים שמעידה על איכות מערכת החינוך וחוסנה. אני מברכת את התלמידים על ההישגים ומוקירה עמוקות את עבודתם של המורים וצוותי ההוראה החל במעונות וגני הילדים וכלה בתיכונים שמעניקים את מיטב הכלים ותשומת הלב הדרושה להצלחתם. אנו ממשיכים להשקיע, לחדש ולקדם את מערכת החינוך כדי לשמור על הרמה הגבוהה שלה וליצור סביבת לימודים מעשירה, איכותית וערכית"

הדי גור מנהלת תיכון רוטברג: "הנתונים שהתפרסמו אינם מפתיעים בהקשר של תיכון רוטברג. זוהי תוצאה ישירה של שילוב בין חדר מורים איכותי בצורה יוצאת דופן, דרישות גבוהות מהתלמידים שלנו והשקעה פרטנית בכל תלמיד ותלמידה.

היחס האישי והתפיסה שלא מוותרים על אף אחד מהתלמידים שלנו הם שמייצרים נתונים גבוהים של זכאות לבגרות ועוד יותר מכך- בגרות איכותית שמעידה על למידה תוך התמודדות עם אתגרים מורכבים ועמידה בהצלחה באתגרים אלה. כל מקצועות הלימוד חשובים לנו בצורה שווה. נכון שבמתמטיקה ואנגלית יש פוקוס ברמה הלאומית וההשגים שלנו הם מהגבוהים בארץ אך תפקידנו לתת מענה לכל רמת לימוד ולכל תחום דעת.

ממשיכים לשמר זאת בהסתכלות מתמדת על פיתוח מקצועי איכותי ורלוונטי של מורי רוטברג, עם המשך פיתוח תרבות של הוראה ולמידה מפעילה ומערבת תלמידים ועם הרבה תמיכה והבנה של תלמידנו על מכלול מרכיביהם".

רבקה שמש מנהלת תיכון אלון: "ההצלחה של תיכון אלון נובעת ממספר גורמים. צוות מורים מקצועי ומחוייב שוקד על השבחת תהליכי ההוראה, הצבת אתגרים אינטלקטואליים, יצירת דרכי הערכה חלופיות ושילוב חדשנות. הלמידה בתיכון אלון מבוססת על שילוב ערכים בתחומי הדעת, עיסוק בתחומים הרלבנטים לעולמם של התלמידים וכן מעורבות התלמידים ולקיחת אחריות על תהליך הלמידה שלהם. העירייה מעניקה לבית הספר שעות לימוד רבות המאפשרות תרגול נוסף וטיפוח מצוינות בקרב המנעד הרחב של המגמות בבית הספר. זמן רב מוקדש להוראה בשעות פרטניות שבהן מתקיימת הלמידה בקבוצות קטנות.

 אנו, צוות ההוראה והעובדים בתיכון אלון נמשיך לפעול לאור "רוח אלון" ממקום של שאיפה למצויינות לצד טיפוח יצירתיות, חדשנות, קבלה, הכלה ומעורבות חברתית.

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו