מערכת על יסודיים

דבר מנהלת המחלקה
המחלקה לחינוך העל יסודי מרכזת את הטיפול בכל ענייני בתי הספר שבתחומה, פועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך תוך פיקוח על הפעילות החינוכית העל יסודית מתוך רצון להבטיח את התאמתן של המסגרות החינוכיות והעמקת הרצפים ביניהן. המחלקה אחראית להבטיח את מתן התשתיות הפיזיות המיטביות בשיתוף עם המחלקה לתכנון וארגון. קראו עוד

המחלקה מובילה, בשיתוף הפיקוח של משרד החינוך, מהלכים פדגוגיים עירוניים לשיפור הישגי הלומדים והאקלים הבית ספרי, מעודדת ומטפחת מצוינות בתחומי הדעת השונים, תומכת בפיתוח אומנויות המחול והמוסיקה ומעודדת את מגמות הספורט, יחד עם הענקת תמיכה רחבה, לקידום תלמידים עם צרכים מיוחדים. המחלקה פועלת כדי לאפשר לבתי הספר סיוע בתהליכי למידה משמעותית תוך כדי הכשרת מורים וצוותי ניהול.

המחלקה לחינוך על יסודי רואה בפיתוח הכישורים החברתיים-קהילתיים של בוגריה את אחד מיעדיה המרכזיים ולכן מושם דגש רב על פעילות חברתית, תרומה לקהילה ופיתוח מנהיגות נוער, וזאת בשיתוף עם המחלקה לנוער והקשר הרציף שבין החינוך הפורמאלי לבלתי פורמאלי.

המחלקה מובילה את תלמידיה להיות בוגרים בעלי ערכים של נתינה ועזרה, בעלי כושר מנהיגות והישגים לימודיים שיאפשרו את המשך לימודיהם והכשרתם להיות אזרחים ערכיים בעירם ובארצם.

שלכם,
זהבית גולדמן 
מנהלת מחלקת בתי"ס על יסודיים

מטרות המחלקה:

מחלקת החינוך העל יסודי שואפת לפתח אצל כל תלמיד את המסוגלות להיות לומד עצמאי בעל גמישות מחשבתית, יכולת בחירה והכרת העצמי. החינוך העל יסודי מכים את התלמידים לחיים, באמצעות הקניית כישורי חיים מגוונים חידוד וחיזוק יכולותיהם יחד עם פיתוח הנעה ללימודים ואהבה לתחומי עניין שונים.

המחלקה פועלת לפיתוח צוותי מורים, מנהלים ומומחי תחומי דעת ללמידה מעניינת, יוזמת ומותאמת ללומד. זאת באמצעות יצירת שיתופי פעולה מגוונים עם המוסדות להכשת מורים, הפסגות, האקדמיה וחברות פרטיות התומכות בלמידה משמעותית על מנת לעודד שינוי ויזמות.

תפקידי המחלקה:

– הפעלת מערך החינוך העל-יסודי בעיר בשיתוף עם מפקחי משרד החינוך, מנהלי בתי הספר ומנהלי העירייה, תוך שיתוף פעולה עם ועדי ההורים וארגוני המורים.

– הפעלת יוזמות פדגוגיות.

– הובלה והפעלה של תהליכי שינוי וחדשנות חינוכית.

– ליווי ההתפתחות המקצועית של צוותי הניהול וההוראה.

– מימוש עקרון ההתמדה ומניעת נשירה.

– ניהול תקציבי בתי הספר וכוח האדם להוראה.

– הפעלת מערך של מדידה והערכה והנחיית בתי הספר למצוינות.

קהל יעד:

התלמידים משתי חטיבות הביניים, קלמן ועלומים, ומשני התיכונים, אלון ורוטברג.

מחלקת בתי ספר על יסודיים

ימים ושעות קבלה:
ימים ב',ה' 09:00- 12:00
יום ג'  16:00-18:00

הצטרפו לניוזלטר שלנו