טיפול ייעוץ והכוונה למתבגרים

המחלקה לטיפול בנוער וצעירים פועלת בתחומים מגוונים:

איתור, טיפול ומעקב לנערים ונערות וכן לצעירים (בגילאי 18-35) במישור האישי, לימודי, חברתי, משפחתי, קבוצתי וקהילתי. מניעת נשירה, טיפול והשלמת השכלה לנוער מנותק, טיפול סמכותי על בסיס חוק הנוער טיפול והשגחה, התערבויות במצבי משבר, יצירת שיתופי פעולה עם המערכות החינוכיות, פיתוח תוכניות טיפוליות, חברתיות וקהילתיות לנערים ונערות וכן לצעירים במסגרת מרכז "צעיר בעיר".

תחומי הטיפול כוללים:

בעיות נורמטיביות – התמודדות עם אתגר גיל ההתבגרות, זהות אישית, זהות מינית, יחסים עם ההורים, בעיות משפחתיות, הכוונה מקצועית ותעסוקתית וכו'.
בעיות משבריות – על רקע חולי, יתמות ואובדן, גירושין, התמכרויות וכו'.
בעיות משפחתיות – בעיות תפקוד במשפחה, מצב כלכלי, ניכור ביחסי הורים וילדים וכו'.
בעיות אישיות וקשיי תפקוד – קשיי למידה, תלמידים על סף נשירה מבית הספר או שנשרו מבית הספר, בעיות התנהגות, קשיים חברתיים וכו'.

לאחר תהליך אינטייק להערכה ראשונית, מופנה/ת הנער/ה להמשך טיפול ע"י עובד סוציאלי או עובד נוער.
לכל נער/ה נתפרת  "תוכנית טיפול אישית" מותאמת לצרכיו ורצונותיו. תחומי הטיפול במחלקה מתמקדים בכוחות וביכולות הקיימים של הנער/ה כמנוף ליצירת שינוי והצלחה.
הטיפול במחלקה מתקיים תוך שמירה על כללי האתיקה המקצועיים וחובת הסודיות.
במחלקה לנוער וצעירים ניתן לקבל גם טיפול פסיכו תרפויטי ע"י מטפלים מהתחנה לטיפול בפרט ובמשפחה באגף הרווחה והקהילה (בתשלום מסובסד).

עובד סוציאלי מקשר לבית הספר:

במסגרת האיתור והטיפול בבני הנוער מתקיים  שיתוף פעולה עם החטיבות והתיכונים בעיר.
לכל חטיבה ותיכון יש עו"ס מקשר מטעם המחלקה אשר נפגש עם הצוות הרב מקצועי  ונותן מענה ייעוצי, תמיכה מקצועית ועטיפה טיפולית.
הפניית נער או נערה לטיפול במחלקה נעשית על ידי החטיבות והתיכונים, לאחר איתור והיוועצות הצוות הרב מקצועי והסכמת ההורים.
במקרה ועולה לדיון נער/ה אשר אינם מוכרים למחלקה לקידום נוער וצעירים, יש צורך להעביר דו"ח מפורט אודות הנער/ה וטופס פנייה מסודר לטיפול במחלקה.

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו