התנהגות נכונה בעת רעידת אדמה

שהייה בתוך מבנה – אם מורגשת רעידת אדמה בשעה שאתם נמצאים בתוך מבנה,עברו במהירות למקום בטוח על פי סדר העדיפויות שלפניכם:

מקום פתוח – אם אפשר לצאת מן המבנה בתוך כמה שניות, יש לצאת החוצה, לשטח פתוח ולהתרחק מבניינים ומכבלי חשמל קרועים. הדבר נכון בעיקר אם אתם שוהים בבית צמוד קרקע או בדירת קרקע.

מרחב מוגן (ממ״ד) או חדר מדרגות – אם אתם שוהים בבניין רב קומות, ואינכם יכולים לפעול על פי העקרונות הנ״ל, תפסו מחסה תחת רָהיט כבד או שבו על הרצפה צמודים לקיר פנימי.

לאחר הרעידה יש לצאת החוצה לשטח פתוח – כאשר אתם יוצאים מן הבית, אל תשכחו לקחת אתכם את תיק החירום המשפחתי והאזינו לאמצעי התקשורת לקבלת מידע והנחיות.

אין להשתמש במעליות בזמן רעידת האדמה ואחריה מחשש לעצירת פעולתן.

אירוע צונאמי – אם אתם שוהים בקרבת החוף או ליד נחל הירקון בעת רעידת האדמה, עזבו מיד את האזור והתרחקו למרחק של עד 1 קילומטר מקו החוף מזרחה.

לשוהים ליד נחל הירקון יש להתרחק 1 קילומטר דרומה או צפונה על פי הצד של הנחל שבו אתם שוהים, מחשש להופעת גלי צונאמי. אם אינכם יכולים לעזוב את האזור, עלו לקומה 4 ומעלה במבנים בעלי קומות. אין לשוב לחוף הים ב- 12 השעות שלאחר רעידת האדמה . יש לפעול על פי ההנחיות שיינתנו לציבור.

נסיגת ים חזקה ופתאומית משמשת סימן לצונאמי מתקרב.

הנחיות התגוננות ומידע תוכלו למצוא באתר פיקוד העורף

במקרה של רעידת אדמה או אסון טבע אחר, העירייה תקים אתרי סיוע לאוכלוסייה (אס״ל). אתרי הסיוע יספקו שירותים בסיסיים כגון חלוקת מזון, חלוקת ציוד בסיסי, מסירת מידע, גיוס מתנדבים, תחנת עזרה ראשונה, תחנת חלוקת מים ועוד.

מוכנות לחירום

ימים ושעות קבלה:
בתיאום מראש

מספרי חירום לשעת הצורך:
מוקד 106 או בווטסאפ 053-2551106
פיקוד העורף 104
ער"ן- מוקד תמיכה נפשית 1201
משטרת ישראל 100
מגן דוד אדום 101
שירותי כבאות והצלה: 102
משטרת רמת השרון : 03-5488444

הצטרפו לניוזלטר שלנו