עירייה > אגף החינוך > הרצאות השירות הפסיכולוגי חינוכי

הרצאות השירות הפסיכולוגי חינוכי

במסגרת שבוע חינוך ברמת השרון השירות הפסיכולוגי חינוכי מזמין את הציבור להרצאות במגוון נושאים.  הכניסה חופשית .


 

התפתחות מינית בגיל הרך

תאריך: 26.03.2019 יום ג' בשעה 20.00
מיקום: אשכול בוסתן, רחוב זרובבל 3, רמת השרון


מין ומיניות הם מהנושאים הקשים ביותר לשיח שלנו המבוגרים, על אחת כמה וכמה כאשר זה נוגע לילדינו. זהו נושא שמעורר, באופן טבעי, מבוכה, חרדה ולעיתים בושה. אין הורה שלא נתקל בשאלות הבאות – נגיעה באיברים מוצנעים של מבוגרים או ילדים, מותר או אסור? איך אענה לילדי על שאלותיו בנוגע לאיברים אינטימיים, יחסי מין ואיך מגיעים תינוקות לעולם? מתי ההתנהגות הנה טבעית ומתי יש מקום לדאגה? בהרצאה זו נענה יחד על השאלות הללו, וניתן לכם, ההורים, את הידע הנדרש וההבנה לצורך התפתחות רגשית מיטבית של ילדיכם.

מרצה: יהב בנקובר מסיקה, 
פסיכולוגית חינוכית בכירה בשירות הפסיכולוגי חינוכי רמת השרון, פסיכולוגית חט"ב "עלומים", רכזת תחום ילדים ונוער בסיכון ומניעת אובדנות. עוסקת בטיפול ואבחון, ילדים הורים ומבוגרים.

 

 


גמילה מחיתולים

תאריך : 28.03.2019, יום ה', בשעה 20.00
מיקום: מעון טרופיגן, אלכסנדרוני 11, רמת השרון

גמילה מחיתולים הוא נושא המעסיק הורים רבים, במיוחד לקראת המעבר לגן העירוני בגיל שלוש. כיצד להתחיל את התהליך? מתי הזמן הנכון? איך אדע שהילד 'בשל לגמילה'? מה לעשות אם הוא מסרב? ילדים אחרים בגילו כבר גמולים מזמן…. אלו רק חלק מסימני השאלה שמטרידים הורים רבים. בהרצאה זו נענה יחד עם השאלות הללו, וניתן לכם, ההורים, את הבטחון כי גמילה מחיתולים תתכן ואפשרית, ויכולה להישמר בזיכרון המשפחתי כחוויה טובה  ומעצימה.

מרצה: סיון חורש תמיר, פסיכולוגית קלינית מומחית ומתמחה בפסיכולוגיה חינוכית בשירות הפסיכולוגי-חינוכי רמת-השרון, פסיכולוגית בית ספר "אמירים", מרכזת תחום מעונות יום בשפ"ח, עוסקת בהדרכות הורים וטיפול לילדים.

 

 

 

 


מעבר מגן הילדים לבית הספר
תאריך: 31.03.2019 בשעה 20.00
מיקום: אשכול בוסתן, רחוב זרובבל 3, רמת השרון

הפרידה מגן הילדים והכניסה לבית הספר, מהווה מעבר משמעותי בחיי הילד ומשפחתו (ואולי אתם אפילו כבר מרגישים משהו ממנו). יש בו התרגשות, גדילה ושמחה, אך, כבכל שינוי, יש גם חששות
ושאלות ואף זכרונות הקשורים אליכם ההורים כשהייתם בגיל בית הספר.

בהרצאה, נספר ונספק מידע על סוגיות רלוונטיות הקשורות למעבר (למשל, מהי מוכנות לעומת בשלות, מה נדרש כדי להצליח במעבר, מה מצפה לילדים בכניסתם לבית הספר) וכמו כן נציע דרכים בהן אתם ההורים יכולים ללוות ולחזק את בנכם/בתכם בשינוי המתקרב.

ההרצאה מיועדת לכל ההורים לילדי גן חובה, וגם לאלה שזו אינה הפעם הראשונה עבורם.
מרצות:
עדי דורון פסיכולוגית חינוכית מומחית בשירות הפסיכולוגי חינוכי ברמת השרון, פסיכולוגית תיכון "רוטברג", נהנית מהגיוון בסוגיות ההתפתחותיות השונות בין הגיל הרך וגיל ההתבגרות, מנחת קבוצות ילדים בתחום מיומנויות חברתיות.
גלי אליאן, פסיכולוגית מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית בשירות הפסיכולוגי חינוכי ברמת השרון, פסיכולוגית בית ספר "דבורה עומר" וגני ילדים רבים בעיר, מנחת קבוצות ילדים בתחום מיומנויות חברתיות.

 


"הורה אנלוגי בעידן דיגיטלי"
תאריך: 03.04.2019 יום ד' בשעה 20.00
מיקום: חדר עתיד, חט"ב עלומים, רחוב יהושע טהון 5 רמת השרון

איננו יכולים לתאר את השגרה שלנו ללא מחשב ומסכים, נראה כי הילדים נולדו עם הטלפון הנייד ביד. כבר הגיל הגן הם משתמשים במסכים, לעיתים קרובות נראה כי הם מחליפים צעצוע במשחק מחשב, וגם לנו כמבוגרים, קשה מאד להתנתק מן המסך.

האם הרשת הוא מקום מסוכן לילדים? עד כמה להגביל את ילדי בחשיפה למסך?  עד כמה לשמור על פרטיות הילד ועד כמה להיות מעורב? האם מדובר בתופעת התמכרות אמיתית, ומה השפעתה? מה ההשלכות הרגשיות והנפשיות של שימוש רב במסכים בילדות, והאם ישנה סכנה בפגיעה להתפתחותו הנפשית של הילד?

הרצאה זו תעסוק בשאלות מורכבות אלו, ותעזור לנו ההורים, לגבש עמדה ברורה יותר בשאלה, "איך אהיה הורה משפיע בעידן המסכים?"

מרצות: קרן גל-מיכלזון, פסיכולוגית קלינית וחינוכית, מנהלת השירות הפסיכולוגי חינוכי רמת השרון, עוסקת  בהדרכת הורים וטיפול לילדים.
אביטל יעקבי, פסיכולוגית תיכון "אלון" , פסיכולוגית התפתחותית וחינוכית בכירה בשירות הפסיכולוגי חינוכי רמת השרון, רכזת תחום CBT, עוסקת  בהדרכת הורים וטיפול לילדים.

 

 

הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני