הקפסולות ברמת השרון יקטנו לממוצע של 25 ילדים בכיתה

עיריית רמת השרון ואגף החינוך החליטו להקצות תקציב של 100 אלף על מנת להקטין את מספר הילדים בכיתה בבית ספר של החופש הגדול. הממוצע עומד היום על 28 תלמידים והגבלה של עד 35 תלמידים בכיתה. בעקבות המהלך ירד מספר התלמידים לממוצע של 25 בלבד.

המהלך יצא לפועל לאחר שבקשת העירייה למשרד החינוך לצמצום וריווח ממוצע הילדים בכיתה (בין 28-35) נענתה בשלילה, כאשר התקציב שתעביר העירייה ישמש למימון מורים נוספים, לריווח והקטנת הילדים בכל קבוצה.
בית הספר של החופש הגדול, המופעל על ידי מרכז "מגוונים", צפוי לפעול בעיר עד ה – 6.8, ולספק מסגרת חינוכית לכ – 1900 ילדים בכיתות א'-ד'.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "לצערנו החודשים האחרונים אנחנו מוצאים את עצמנו ממנים יותר ויותר שירותים ממשלתיים, יחד עם זאת אני חושב שהמצב הנוכחי בעייתי ולכן החל מהשבוע הורתי על רפורמה שתהפוך את חווית הלמידה ליותר ישימה בתקופת הקורונה".

דוברת וייזר סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך: "אנחנו מנסים לאזן בין הרצון לאפשר מסגרת לילדים וצורך באבטחת תקנות הקורונה. לאור זאת החלטנו שנקטין את הכיתות ונצמצם את מרחב המגע של כל ילד, גם אם נצטרך לתקצב את זה בעצמנו. אני מקווה שלקראת ה – 1 בספטמבר משרד החינוך ייערך מחדש בכל הארץ לפי המודל שקבענו".

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו