גן פשוש

שם הגן : גן פשוש
שכבת הגיל : טרום טרום חובה .
האני מאמין החינוכי שלי : שלום רב שמי מיכל יוסף מ.מ של גן פשוש הקסום, אני מאמינה שכשילד מגיע לגן חשוב שירגיש כמו בבית : מוגן , בטוח, נאהב , מעודד ונתמך.ואנו צוות הגן כאן על מנת לו את התחושות הללו.
התפקיד שלי כגננת ושלנו כצוות הגן- זה לקדם את הילד מבחינה ריגשית, חברתית, מוטורית ושפתית.
אני מרגישה שעל כתפיי אחריות . הנני תומכת בהעצמת הילד , חשוב לי לשים את הילד במרכז ולשמור על אווירה חינוכית ונעימה .

מעבר לחום ולאהבה שהצוות המדהים של הגן מעניק, אני שמה דגש על העשרה מיוחדת וחווייתית במפגשים עשירים ומשכילים אשר צברתי עם השנים.
לסיכום, האמונה שלי בילד תאפשר לו לפתח ביטחון ודימוי עצמי ותחזק את אמונתו בעצמו ובצוות הגן .
אנו צוות גן פשוש מאחלות לכולם שנת לימודים טובה מלאה בחוויות חיוביות אשר יסבו לילדנו ולנו לאושר ולנחת.

הייחודיות של גן פשוש:
בגן אנו שמים דגש בחשיבה על האחר , יש מרכז חברות המצויד בבובות יד רכות ונעימות של דוסו וחבריו . במידה וילדי הגן רוצים לפתור בעייה או לשוחח עם חבר בדרך שונה המגיעה הישר לליבו , מציגים ילדי הגן בדרך משחק בבובות , משוחחים באופן בוגר וגלוי על רגשותיהם .כך מעלים הילדים למודע בדרך מיוחדת ויצירתית דילמות מחיי היום יום , בעיות שונות שהם חווים ורגשות שונים שהם מצפים ופותרים בינם לבין עצמם .

דבר נוסף אשר ייחודי לגן הינו העצמת הילד בגן , בכל שבוע כל ילד הינו יחיד ומיוחד , אותו הילד זוכה לתשומת לב מירבית במהלך שבוע שלם , הכולל ישיבה על יד הגננת במפגשי הגן , תיעוד של הילד בתמונות אשר מביא מביתו עם הסבר מפורט של דברים האהובים עליו כולל תחביביו. ובסיום היום , מציג הילד מול ילדי הגן תמונות מחייו, הכוללות את משפחתו וסיטואציות שונות מלידה ועד היום . בנוסף , מביא הילד ספרים האהובים עליו , אותם אני מספרת לילדי הגן במפגשי היום , ומשחקים האהובים עליו אשר איתם משחק עם חבריו במהלך היום בגן.
העצמה נוספת אשר הנני דוגלת בה , הינה ״ מצטייני השבוע ״ בכל שבוע נבחרו על ידי צוות הגן שני מצטיינים אשר דאגו במהלכו , לסדר את הגן , להתנהל באופן חיובי עם חברים בגן , שימשו דוגמה חיובית לחבריהם , דיברו בשפה יפה , עשו מעשה טוב , נתנו מילה טובה לחבר ועוד . המצטיינים אשר נבחרו קיבלו גביע גדול לביתם , דבר שעודד התנהגות חיובית בגן ושימש למקור גאווה לילד ולהוריו . לאחר מכן החזירו את הגביע ונתנו לילד אחר אשר התנהג באופן חיובי . וכן הלאה . בסופו של דבר כל ילדי הגן קיבלו בגאווה את גביע ההצייטנות , דבר שהאיר לחיוב את ילדי הגן .
בנוסף , במהלך שגרת היום ילדי הגן זוכים לקבל מדליה על התנהגות חיובית , על מילה ידידותית , על חברות טובה ונעימה , על שימוש במילים כמו תודה וסליחה, ועל שמירה של סדר וניקיון הגן ועל רגישות ואמפתיה לזולת .
התנהלות זו מעודדת ילדים רבים לשמש לחבריהם דוגמא טובה וחיובית ולעשייה של מעשים טובים בגן.

בהצלחה לכל המתוקים והמתוקות בשנת הלימודים הבאה 😊 וברוכה הבאה לגן פשוש ! גן של אור, חיוכים ואהבה .
בברכה-
צוות גן פשוש ❤️

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו