גן דקלים

שם המפקחת:רונית נגר
צוות הגן:סיגל כהן עזריה ,נעמי חלפון ,שירה קאהן
גילאי טרום חובה -חובה

בעבודתנו במהלך השנים אנו מיישמות עקרונות של חינוך לתורה עם דרך ארץ, אהבת
האדם, ארץ ישראל ותורת ישראל, לצד שילוב תמידי בין קודש וחול: בין נושאים הקשורים לצד הרוחני־ ערכי ובין נושאים הקשורים לצד המעשי ־קיומי ־ערכי.
יש לנו אמונה בכך שרק תלמיד מאושר יכול לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בו, ואנו שואפות שבוגרי הגן יהיו בעלי זיקה למורשת ולתרבות היהודית ובעלי כשירויות רגשיות וקוגניטיביות המותאמות למאה ה21 .
בעבודתנו בחרנו ללכת בדרך של שילוב בין יצירתיות וחדשנות. יישמנו פרויקטים רבים שיש בהם חדשנות, ובאמצעותם איפשרנו לילדים להגיע למיצוי ומצוינות.
כמו שכתב הרב קוק: "חינוך אינו בורא חדשות, אלא מוציא לפועל ממה שכבר טמון באדם" (הרב קוק, מאמרי הראי"ה, עמ' ק).
עבודתנו בגן מתבססת על האמונה ביכולתם של הילדים וצוות הגן ליזום, להוביל, ללמוד, לחקור וליצור את הגן שלהם תוך אינטראקציה מיטבית ומתמדת בין כל השותפים. זאת מתוך הבנה שכאשר תהליך כזה יתרחש, תתקיים חוויית למידה המותאמת למציאות של היום ולאתגרי העתיד.
"מעשיו העצמיים הראשונים של הילד הרי הם הסתכלות בסביבה, קליטה של העולם החיצוני תוך פעילות עצמית ומשחק: פעילות עצמית מתוכו, גילוי החיים שבקרבו. ביטוי כפול זה, הקליטה והיצירה, מוכרח להיות טבוע במהותו של הילד". {פרידריך פרובל}
גן דקלים ער לשינויים הרבים שחלו בשנים האחרונות ואשר הביאו את כולנו לבניית מודל של "פדגוגיה חדשנית".מודל זה הביא לשינוי בתפיסה של מבנה לימודים גמיש, מותאם לתהליכי שינוי חברתיים-תרבותיים, כלכליים וטכנולוגיים .

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו