ביקור משלחת הנוער בעיר התאומה גיאורגסמרינהוטה שבגרמניה

  ביום ראשון 28 ליולי לפנות בוקר יצאה משלחת בני נוער מרמת השרון לעיר התאומה גיאורגסמרינהוטה שבגרמניה .חמישה עשר בני-נוער נבחרו לייצג את רמת-השרון, על בסיס המלצות בתי הספר וקריטריונים של התנדבות בקהילת בית-הספר וקהילת רמת-השרון בכלל. את המשלחת מלוות אורית לבון מנהלת על יסודי באגף החינוך והגב' איימי חסון רכזת הנוער העירונית.

רמת-השרון וגיאורגסמרינהוטה חתמו לפני כ- 43 שנה על הסכם ערים תאומות ומאז נרקם קשר ידידות ייחודי ומשמעותי ביניהן. בעשור האחרון, פועלת מחלקת הנוער שבאגף החינוך לרקום ולהדק הקשר סביב היכרות רב-תרבותית עכשווית והיסטורית של בני-הנוער משתי הערים. מרקם חשוב, מורכב ועדין ביחסים בין העם היהודי והעם הגרמני בכלל ובחינוך הנוער לסובלנות, סבלנות והדדיות בפרט.

הכנת הקבוצה למסע, לוותה בתהליך בפעולות לגיבוש הקבוצה, הנחיות בטיחות וכללי התנהגות אוניברסאליים, הושם דגש רב על העבר, וחשיבות הזיכרון האישי, והקולקטיבי בכדי שלא ישנה.

במסגרת תוכנית המשלחת, יבקרו תלמידי בוגרי כיתות ט׳ של מערכת החינוך יחד עם עמיתיהם, בני-הנוער הגרמנים, באתרים הקשורים בשואת היהודים באירופה – בית אנה פרנק (אמסטרדם), ברגן בלזן, אנדרטת השואה בברלין. בנוסף, ביקרו בני-הנוער הישראלים והגרמנים באתרים שונים להיכרות עם התרבות בעיר בפרט ובגרמניה בכלל – מוסדות ציבור, הרייכסטאג,  מוזיאונים ועוד.

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו