פתיחת שנת הלימודים בתוכנית היל"ה

המחלקה לטיפול בנוער וצעירים באגף לשירותים חברתיים וקהילתיים ברמת השרון ציינה השבוע בטקס מרגש את פתיחת  שנת הלימודים בתוכנית היל"ה

בין טקסי פתיחת  שנת הלימודים, התקיים השבוע טקס מיוחד ומרגש לפתיחת  שנת הלימודים של תוכנית  היל"ה.

בטקס נכחו וברכו:  ליאורה דיקשטיין- מנהלת אגף לשירותים חברתיים וקהילתיים,  נאוה שורץ –  מנהלת המחלקה לטיפול בנוער וצעירים,  יהודית אלון, מנהלת תוכנית היל"ה, אביטל בר גיורא – עו"ס מלווה בתוכנית, צוות המורים ועובדי המחלקה .

הטקס נפתח בברכות חגיגיות לשלושים וחמישה תלמידים שילמדו בשנת הלימודים הקרובה

מנהלת אגף הרווחה והקהילה, הגב' ליאורה דיקשטיין, ברכה את התלמידים והדגישה את המחויבות של צוות העובדים ועירית רמת השרון להצלחת התלמידים ולשילובם במסגרת לימודית אישית תומכת ומעצימה.

תכנית היל"ה, הינה תוכנית באגף לקידום נוער במשרד החינוך הנותנת מענה לימודי ואישי לנערים ולנערות עד גיל 18, שמסיבות שונות נשרו, או לא השתלבו במערכת החינוך הפורמאלית . התוכנית מאפשרת השלמת השכלה במקצועות היסוד ל- 10 שנות לימוד, ל- 12 שנות לימוד ולתעודת בגרות, ללא כל תשלום.          התלמידים משולבים גם בפעילויות חינוך והעשרה, סיורים וטיולי גיבוש, יציאה לשבוע גדנ"ע, הכוונה ולווי לקראת גיוס לצה"ל.

יהודית אלון, מנהלת התוכנית, ציינה שמרבית בוגרי תוכנית היל"ה  זכו לקבל תעודת 12 שנות לימוד ותעודת בגרות. גב' אלון ציינה שלכל תלמיד נבנית  תוכנית לימודים אישית וייחודית, המותאמת לצרכיו ומלווה  בקשר אישי עם המורים ועובדי המחלקה. "בני נוער, שמכל סיבה שהיא , נושרים מהמערכת הרגילה, גם באמצע השנה, מוזמנים להגיע אלינו, ותבנה עבורם תוכנית לימודית מותאמת".

אחת מהצלחות התוכנית היא סיפורה של מ' בוגרת היל"ה:                 

ד', אמה של מ' תלמידה בת 17, שנשרה מהמסגרת הפורמאלית בכיתה ט'  וסיימה בשנה החולפת את לימודיה בתוכנית היל"ה עם תעודת בגרות מלאה, מספרת: "מהרגע הראשון שהגעתי עם ביתי למסגרת הילה ידענו שתינו שהגענו למקום הנכון". "ביתי התקשתה להשתלב ולתפקד במסגרת ביה"ס, ציוניה היו שליליים והודיעו לה שאינה עולה כיתה. ואילו בתוכנית היל"ה, היא הצליחה להשתלב בתוכנית הלימודית, קיבלה יחס חם ותומך וסיימה בהצלחה את לימודיה" ." הבת שלי הוכיחה שאם רק יתנו לה את ההזדמנות המתאימה והנכונה לה – היא תפרח במלוא הדרה".

צור קשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו