עירייה > פנאי ותרבות > קולנוע דוקומנטרי

קולנוע דוקומנטרי

מתחם יד לבנים ברח' המחתרת 3, מארח במהלך השנה את הקולנוע דוקומנטרי .


מחיר כרטיס לסרט קולנוע 25 שקלים

זהא חדיד ZAHA HADID: WHO DARES WINS
בריטניה, 2013 | 70 דקות | אנגלית, תרגום לעברית | פסטיבל אפוס
יום שני 11.12.2017 בשעה 19.30/ כרטיסים לחצו כאן

המבנים שלה גורמים לנו להרגיש שאנחנו בעולמה-של-זהא, מסביר אלן ינטוב, יוצר הסרט. הם אינם סתם עומדים כי אם נמסים, נופלים, קופצים, זזים, מתגלשים ועושים את כל מה שאנחנו לא מצפים ממבנים ארכיטקטונים. זהא חדיד, ילידת עיראק, שנפטרה במפתיע בשנה שעברה, בגיל 65, הייתה גדולה בכל אספקט: ביצירתיות, ביכולות הטכניות, בחיבה האקספרימנטלית ובמונומנטליות של המבנים שלה. ילדותה עברה עליה בבגדד הדמוקרטית, הפתוחה אל העולם המערבי, ילדות שהיא מתארת כנהדרת, עם חינוך מעולה וידיעה ברורה, שהיא רוצה להיות ארכיטקטית. ב-1972 עברה ללונדון, ושם, בלימודיה בבית הספר של איגוד האדריכלים, שנחשב למתקדם בעולם, מצאה חדיד את מקומה. אליה זנגליס ורם קולהאוס היו שני המורים שעוררו בה השראה ובעקבותיהם הלכה. בראיונות עם חברים, קולגות, עם שותפה למשרד, פטריק שומאכר ("כמה גדול האגו של זאהא?" שואל ינטוב. "עצום", עונה שומאכר), ושיחה ממושכת איתה עצמה, עולה פורטרט של אישה מרתקת, פרובוקטיבית ומשנה עולם.

 


 

סאלח פה זה ארץ ישראל The Ancestral Sin

ישראל 2017, 109 דקות, עברית ומרוקאית, כתוביות בעברית ובאנגלית | פסטיבל דוקאביב
יום שני 25.12.2017 בשעה 19.30 לכרטיסים לחצו כאן

סיפור הקמתן של עיירות הפיתוח בישראל, כפי שלא סופר עד היום: עדויות ופרוטוקולים חסויים חושפים לראשונה את האמת המטלטלת מאחורי חזון "פיזור האוכלוסייה", שהוכתב על ידי הנהגת המדינה בשני העשורים הראשונים לקיומה, ויצק את היסודות לפער העדתי והמעמדי בישראל. יוצרי הסרט שופכים אור חדש על המניעים האמיתיים שהנחו את מנהיגי המדינה ועל פרטי הפרטים של מנגנוני הרמייה והכפייה שהפעילו על מי שהיו, בעיניהם, שווים פחות.
כעבור חמישים שנה מגלה הבמאי דוד דרעי, בן העיירה ירוחם, איך הפכה השיטה האכזרית שהופעלה על הוריו ובני דורם, לחטא הקדמון שיקבע גם את מסלול חייו ויגבה מחיר כבד ממאות אלפי אנשים בעיירות הפיתוח.
ההקרנה במעמד הבמאי.

 

קולנוע דוקומנטרי

ליצירת קשר


yadlbanim@ramat-hasharon.muni.il
רכישת כרטיסים:
בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851
ובאתר התשלומים

רחוב המחתרת 3, רמת השרון