עירייה > פנאי ותרבות > אקטואליה ועניין

אקטואליה ועניין

הציבור מוזמן לסדרות הרצאות אקטואליה בימי חמישי במתחם יד לבנים, ברח' המחתרת 3
המקום נוח ונגיש .
חניה לבאי בית יד לבנים בחניון העירייה ברחוב ביאליק 41.

אחת לחודש מרצה אורח ובכל פעם הרצאה אקטואלית מרתקת בתחומים שונים.
שבת תרבות, משה נסטלבאום במפגש עם מרואיינים מרתקים שלא ישאירו אתכם אדישים אחת לחודש ביום שבת לפני הצהרים – הכניסה חופשית.אוהד חמו- ישראל והרשות הפלסטינית – תמונת מצב עדכנית
יום חמישי 21.12.2017 שעה 20.30  אולם גולן
מחיר כרטיס 60 שקלים
להזמנת כרטיסים לחצו כאן

ההרצאה מתמקדת בשינויים הדרמטיים המתחוללים במזרח התיכון המתפרק, שהפך גן עדן לטרור במקביל לנעשה בזירה הפלסטינית המתעוררת, ומועברת מנקודת מבטו של עיתונאי ישראלי הנמצא ברשות דרך קבע. נשמע על מאחורי הקלעים של סיקור הסכסוך, על אירוגוני הטרור ועוד.

 


הנריקה צימרמן- ריאל מדריד – ברצלונה: הרבה יותר מכדורגל
מלחמת האזרחים הספרדית וגלגולה הנוכחי – תמונת מצב.
יום חמישי 18.1.18 בשעה 20:30

מחיר כרטיס: 60 שקלים
כרטיסים בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851 ובאתר התשלומים

כיצד קרה שחבל הארץ המשגשג הגיע לנקודת הרתיחה הנוכחית מול הממשל הספרדי, ולאן מועדות פניהם מכאן?
הנריקה צימרמן יביא את סיפורו של חבל הארץ אשר דורש להיות מוכר כמדינה וישתף את הקהל בידוע לו ממפגשים שקיים עם האפיפיור פרנציסקוס, נשיאי קטלוניה ובכירים בממשל הספרדי.
צימרמן – עיתונאי וכתב טלביזיה, מרצה, סופר ויוצר סרטים. מכסה את ישראל והמזרח התיכון עבור 9 רשתות ועיתונים ברחבי העולם. מרצה מזה שנים רבות ברחבי העולם וזכה בפרסים רבים על עבודתו העיתונאית.


ראי הנפש-סדרת הרצאות חדשה עם פרופ' יורם יובל

ההרצאות מתקיימות בימי ראשון בשעה 20.00
מחיר כרטיס להרצאה בודדת: 70 שקלים.
מחיר כרטיס ברכישה לשתי הרצאות ומעלה: 60 שקלים.
לרכישת כרטיסים לחצו כאן

24.12.2017 היה או לא היה: על הזיכרון האנושי 
זכרונותינו הופכים אותנו למי שאנחנו. יש זכרונות שלא נסכים להפרד מהם בעד שום הון שבעולם ויש גם זיכרונות שהיינו מוכנים לתת הכל כדי לשכוח אותם. בשנים האחרונות מתבררים והולכים המנגנונים המוחיים של הזיכרון והם שופכים אור חדש על השאלות בדבר מהות הזיכרון האנושי.

21.1.2018 נפלאות התבונה
בין האזניים של כל אחד מאיתנו, עמוק בתוך הגולגולת, מסתתר הפלא הגדול והמורכב ביותר ביקום הידוע לנו: מוח האדם. כמאה מיליארד תאי עצב, ומספר גדול בהרבה של תאים אחרים, מפיקים את הנפש האנושית – הנפש שלך. איך פועל ההמוח? מה הקשר בין הפעילות שלו לבין התחושות והרגשות שלנו? מהן ההתפתחויות המשמעותיות בחקר המוח? מה צופן העתיד לנו ולמוח שלנו?

25.2.2018 הטוב הרע והבחירה: על יצר לב האדם 
מה מביא אנשים טובים לעשות מעשים רעים? כיצד הופכים אנשים רגילים לגיבורים? האם גם אני יכול להפוך למפלצת בתנאים ה'נכונים'? האם הבחירה בטוב או ברע היא בידי? או שהכל נגזר מראש? נשמע על השאלות הגדולות והעתיקות על יצר לב האדם ונשיב עליהן מנקודות המבט המשלימות את הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה ומדעי המוח.

פרופ' יורם יובל, פסיכיאטר, חוקר מוח ופסיכואנליטיקאי. מעבר לקריירה האקדמית הענפה שלו, יובל חיבר מספר רבי מכר, ומנחה את התכנית הפופולארית ״שיחת נפש״.


 

 

 

אקטואליה ועניין

ליצירת קשר


yadlbanim@ramat-hasharon.muni.il
רכישת כרטיסים:
בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851
ובאתר התשלומים

רחוב המחתרת 3, רמת השרון