ראש העיר אבי גרובר בישיבת מועצת העיר: "אין לעמותות דתיות שום גישה לתלמידים שלנו בבתי-הספר ברמת-השרון"

ראש העיר שב והבהיר בצורה חד משמעית שאינה משתמעת לשתי פנים שלא יאפשר לאף גורם קיצוני כזה או אחר לשנות את צביונה החילוני והפתוח של העיר. ראש העיר הזכיר כי בניגוד גמור לטענות המופרכות וחסרות הבסיס שהועלו כנגדו, הוא זה שבאמת דואג לשמור על האינטרסים של המיגזר המיגזר החילוני בעיר: "בשנה וחצי לכהונתי קידמנו הסעות "שאטלים" ותחבורה ציבורית בסופי שבוע, הובלנו את המאבק נגד ההפרדה המגדרית בכיתות, מעודדים ביקורים בבית-הכנסת הרפורמי בעיר וכד'". * עם זאת, הדגיש ראש העיר בישיבה, כי חשוב שלא להקצין לצד השני ולשמור על הגיון בריא ועל פרופורציות. "לא כל קבלת שבת בגן חילוני היא פעילות מסיונירית. לא כל גננת שמברכת את הילדים ביום שישי בברכת בשבת-שלום צריכה לקבל גידופים מההורים".

בישיבת מועצת העיר שהתקיימה השבוע (א' 06/07) הדגיש ראש העיר אבי גרובר: "אין לעמותות דתיות שום גישה לתלמידים שלנו בבתי-הספר ברמת-השרון". את הדברים ציין ראש העיר בתגובה לטענות שהעלו גורמים בקהילה על פעילות לכאורה של עמותות דתיות במוסדות החינוך בעיר. את דבריו של ראש העיר חיזק מנהל אגף החינוך, ד"ר אורי ארבל גנץ, שאישר כי הגרעין התורני אינו נכנס בשערי בתי-הספר ואינו מעביר תכנים כאלו או אחרים במוסדות החינוך בעיר.

ראש העיר גרובר ציין בפני הקהל בישיבת מועצת העיר שדלתו תמיד תהיה פתוחה בפני כל הורה במידה והוא חש כי ילדו מקבל תכנים לא ראויים בבית-הספר. "במקום לפרסם פוסטים על שמועות ועל מידע לא נכון וליצור כדור שלג של חרדה בקרב ההורים- עדיף לבדוק קודם באגף החינוך או בלשכה שלי. אנחנו תמיד נשמח לבדוק ולהוכיח שלא קיימת שום פעילות מסיונרית בקרב הילדים שלנו בבתי-הספר", ציין גרובר.

ראש העיר הסביר כי ברמת-השרון מאמינים בפלורליזם חינוכי ובמסגרת תפיסה זו התלמידים מועשרים ממגוון זרמים ותכנים ערכיים כגון מפגשים בין יהודים וערבים במסגרת פרויקט "מנהרת הזמן" של המכללה האקדמית בית ברל, פרויקט בין תרבותי של עמותת "אפשר אחרת", פעילות חינוכית של ארגון "איגי" של נוער להט"ב, "מסע ישראלי", ופרויקטים חינוכיים רבים אחרים. יודגש, כי הגרעין התורני אינו נמנה עם אותן עמותות שמגיעות לבית הספר.

ראש העיר שב והבהיר בצורה חד משמעית שאינה משתמעת לשתי פנים שלא יאפשר לאף גורם קיצוני כזה או אחר לשנות את צביונה החילוני והפתוח של העיר. ראש העיר הזכיר כי בניגוד גמור לטענות המופרכות וחסרות הבסיס שהועלו כנגדו, הוא זה שבאמת דואג לשמור על האינטרסים של המיגזר החילוני בעיר: "בשנה וחצי לכהונתי קידמנו הסעות "שאטלים" ותחבורה ציבורית בסופי שבוע, הובלנו את המאבק נגד ההפרדה המגדרית בכיתות, מעודדים ביקורים בבית-הכנסת הרפורמי בעיר וכד'".

עם זאת, לא נאפשר פסילה גורפת וכוללנית של ציבור כלשהו ולא ניתן לאף גורם קיצוני כזה או אחר להשפיע על התכנים הנלמדים בבתי הספר הדגיש ראש העיר בישיבה: "חשוב שלא להקצין לצד השני ולשמור על הגיון בריא ועל פרופורציות. "לא כל קבלת שבת בגן חילוני היא פעילות מסיונרית. לא כל גננת שמברכת את הילדים ביום שישי בברכת בשבת-שלום צריכה לקבל גידופים מההורים".

 

Written by

Comments are closed.