קולנוע דוקומנטרי

מתחם יד לבנים ברח' המחתרת 3, מארח במהלך השנה את הקולנוע דוקומנטרי .
המקום נוח ונגיש .


מחיר כרטיס לסרט קולנוע 25 שקליםזובין מהטה חובק עולם
ZUBIN MEHTA PORTRAIT
גרמניה, 2016 / 89 דקות, אנגלית, תרגום לעברית. בימוי / בטינה ארהרדט
יום שני 27.11.2017 | שעה 19.30
מחיר כרטיס: 25 שקלים
להזמנת כרטיסים לחצו כאן
כרטיסים בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851

השנה הודיע מהטה שב 2019- בתום חמישים שנה בתזמורת הפילהרמונית הישראלית, יפרוש מניהולה המוסיקלי.
לכבוד יום הולדתו ה 80- נוצר הפורטרט הקולנועי הזה, המספר את הסיפור על המוסיקאי שנולד וגדל בהודו, שהחל בגיל 18 החל ללמוד מוסיקה בווינה וכבר ב- 1958 והוא בן 22 בלבד, החל לנצח. 1981 הוכרז כמנהלה המוסיקלי
לכל החיים של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. הסרט עוקב אחר מסעותיו, פגישותיו, וחייו שהם התגלמות הכפר הגלובאלי, כפר שבו המוסיקה היא השפה המחברת בין כולם ויוצרת הזדמנויות מופלאות למפגש, שיתוף פעולה וחברות.


זהא חדיד ZAHA HADID: WHO DARES WINS
בריטניה, 2013 | 70 דקות | אנגלית, תרגום לעברית | פסטיבל אפוס
יום שני 11.12.2017 בשעה 19.30/ כרטיסים לחצו כאן

המבנים שלה גורמים לנו להרגיש שאנחנו בעולמה-של-זהא, מסביר אלן ינטוב, יוצר הסרט. הם אינם סתם עומדים כי אם נמסים, נופלים, קופצים, זזים, מתגלשים ועושים את כל מה שאנחנו לא מצפים ממבנים ארכיטקטונים. זהא חדיד, ילידת עיראק, שנפטרה במפתיע בשנה שעברה, בגיל 65, הייתה גדולה בכל אספקט: ביצירתיות, ביכולות הטכניות, בחיבה האקספרימנטלית ובמונומנטליות של המבנים שלה. ילדותה עברה עליה בבגדד הדמוקרטית, הפתוחה אל העולם המערבי, ילדות שהיא מתארת כנהדרת, עם חינוך מעולה וידיעה ברורה, שהיא רוצה להיות ארכיטקטית. ב-1972 עברה ללונדון, ושם, בלימודיה בבית הספר של איגוד האדריכלים, שנחשב למתקדם בעולם, מצאה חדיד את מקומה. אליה זנגליס ורם קולהאוס היו שני המורים שעוררו בה השראה ובעקבותיהם הלכה. בראיונות עם חברים, קולגות, עם שותפה למשרד, פטריק שומאכר ("כמה גדול האגו של זאהא?" שואל ינטוב. "עצום", עונה שומאכר), ושיחה ממושכת איתה עצמה, עולה פורטרט של אישה מרתקת, פרובוקטיבית ומשנה עולם.

 


 

סאלח פה זה ארץ ישראל The Ancestral Sin

ישראל 2017, 109 דקות, עברית ומרוקאית, כתוביות בעברית ובאנגלית | פסטיבל דוקאביב
יום שני 25.12.2017 בשעה 19.30 לכרטיסים לחצו כאן

סיפור הקמתן של עיירות הפיתוח בישראל, כפי שלא סופר עד היום: עדויות ופרוטוקולים חסויים חושפים לראשונה את האמת המטלטלת מאחורי חזון "פיזור האוכלוסייה", שהוכתב על ידי הנהגת המדינה בשני העשורים הראשונים לקיומה, ויצק את היסודות לפער העדתי והמעמדי בישראל. יוצרי הסרט שופכים אור חדש על המניעים האמיתיים שהנחו את מנהיגי המדינה ועל פרטי הפרטים של מנגנוני הרמייה והכפייה שהפעילו על מי שהיו, בעיניהם, שווים פחות.
כעבור חמישים שנה מגלה הבמאי דוד דרעי, בן העיירה ירוחם, איך הפכה השיטה האכזרית שהופעלה על הוריו ובני דורם, לחטא הקדמון שיקבע גם את מסלול חייו ויגבה מחיר כבד ממאות אלפי אנשים בעיירות הפיתוח.
ההקרנה במעמד הבמאי.

 

חזרה לעמוד תרבות >>