עירייה > תרבות בעיר > קולנוע דוקומנטרי

קולנוע דוקומנטרי

בבית יד לבנים מוקרנים פעמים בחודש מיטב הסרטים הדוקומנטריים בנושא תרבות, אמנות מפסטיבל דוקאביב, פסטיבל אפוס וכן של יוצרים עצמאיים.
המחיר לכרטיס: 25 ש"ח בלבד.


המחיר האמיתי THE TRUE COST
יום שני 19.3.2018 שעה 19.30
לכרטיסים לחצו כאן

בנגלדש / ארצות הברית 2015, 92 דקות, אנגלית
זהו סיפור מורכב אבל גם פשוט מאוד. עולם האופנה, שמתורגל כל כך בלהציג את פניו הזוהרות, היצירתיות והמלהיבות, עומד פתאום בגבו למצלמה, וזו חושפת את התאווה, הפחד, העוני, הכוחנות וההשפעה ההרסנית שלו על החיים של כולנו. הסרט לוקח אותנו לסיור במקומות מפתיעים בעולם, אינו מתחמק משאלות קשות ומאיר באור חדש את הקשר בין תעשיית האופנה להיעלמות מעמד הביניים במערב.
ההקרנה בשיתוף הפורום לאופנה בת קיימא.
לפני ההקרנה, הקדמה קצרה על אופנה בת קיימא מאת:
עתניאל גדז' – בכיר בתעשית האופנה ובעל ניסיון רב שנים בארץ ובעולם בתחום אופנה בת קיימא.
אילנה לייזין – ממקימות הפורום לאופנה בת קיימא, סביבתנית, מעצבת וסטודנטית לתואר שני בביה"ס פורטר באוניברסיטת תל אביב.

לטריילר: http://www.docaviv.co.il/negev4/films/the-true-cost/


אפריל 2014
מיוחד ליום הזיכרון לשואה ולגבורה

אשקאן    ASHCAN
בלגיה, 2018  /  90 דקות
גרמנית ואנגלית, תרגום לעברית

11.4.18 יום רביעי בשעה 19.30
הכניסה ללא תשלום. יש להזמין כרטיסים בקופת בית יד לבנים 03-5483851

סיפור מרתק ולא לגמרי ידוע, אשר מעובד להצגה, מובא בסרט הזה, ובמרכזו מפגש לא פשוט בין בכירים שהשתייכו למשטר הנאצי לבין קבוצת חוקרים אמריקאים.

הזמן הוא מאי 1945, ושורה של בכירים נאציים נכלאת במלון מהודר וישן, עד שיגיע הזמן להעביר אותם לנירנברג, שם יחכו למשפט, ובחלק מהמקרים, לגזר דין מוות. אבל עד נירנברג יש עוד קצת זמן, והאמריקאים מחליטים לנצל אותו כדי לנסות ולהוציא מידע מהבכירים על אופן התנהלותו של הרייך השלישי. שליטי הרייך לא ממש מבינים כיצד הם מקבלים מיטות ברזל מעיקות ואוכל דל. הם רגילים ליחס של אליטה מכובדת, ועדיין לא באמת מבינים מה פירוש היותם חלק מהמשטר הרצחני של היטלר. המתח המתעורר בינם לבין החוקרים האמריקאים קם לתחייה בימינו אלה, בהצגה המועלית בגרמנית ובאנגלית. בעוד הסרט עוקב אחר החזרות והדיונים המתפתחים בין השחקנים לגבי המוטיבציה של הדמויות, הוא משחזר, בעזרת מרואיינים וקטעי ארכיון, את המציאות ההיסטורית שהולידה את רגע המפגש הטעון הזה.


המוזיאון
ישראל / 2017 / 74 דקות
יום שני 23.4.2018 בשעה 19.30
לכרטיסים לחצו כאן

קולאז' תיעודי, שלוקח את הצופים לסיור מאחורי הקלעים של אחד ממוסדות התרבות החשובים בארץ – מוזיאון ישראל. הסרט חושף את הלב הפועם של המוזיאון – הדמויות והפעילות הרוחשת מתחת לגלריות, במחסנים, במעבדות וסביב שולחן הדיונים. מנהל המוזיאון האמריקאי, השומר שהוא גם חזן, משגיח הכשרות, המדריך הפלסטיני והמבקרת העיוורת – כולם יוצרים פסיפס של צוות המוזיאון ושל החברה הישראלית כולה. "המוזיאון" הוא סרטו החדש של הבמאי המוערך רן טל ("ילדי השמש", "גן עדן"), סרט חובה לכל חובב אמנות ותרבות בישראל. הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל ירושלים וזכה לשבחים ותגובות נפלאות מקהל הצופים. ההקרנה במעמד הבמאי.

 

 

הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני

קולנוע דוקומנטרי

ליצירת קשר


yadlbanim@ramat-hasharon.muni.il
רכישת כרטיסים:
בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851
ובאתר התשלומים

רחוב המחתרת 3, רמת השרון