עירייה > תרבות בעיר > קולנוע דוקומנטרי

קולנוע דוקומנטרי

בבית יד לבנים מוקרנים פעמים בחודש מיטב הסרטים הדוקומנטריים בנושא תרבות, אמנות מפסטיבל דוקאביב, פסטיבל אפוס וכן של יוצרים עצמאיים.
המחיר לכרטיס: 25 ש"ח
כרטיסים בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851 ובאתר התשלומים

 


 

"דורותיאה"
ישראל, 2017, 90 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית.
יום שני 28.5.2018 בשעה 19.30
לכרטיסים לחצו כאן

מגיל עשרים ובמשך חמישים שנים יצרה דורית שמרון יצירות מחול פורצות דרך בארץ ובעולם. הסרט מחבר בין מסע מצולם עכשווי של דורית בין רקדניותיה ושותפיה לבין חומר ארכיוני עתיר קסם של מחול. הדיאלוגים במסע מתקיימים בינה לבין עצמה ובין אלו שהעריצו אותה, אהבו ושנאו אותה, התחרו וחתרו תחתיה. זהו מסע של מבט ביקורתי המבקש פיוס פנימי.

בימוי: איתן וצלר

 

 


פרלמן Itzhak         

ארה"ב, 2017, 82 דקות, עברית ואנגלית. כתוביות בעברית ובאנגלית.

יום שני 11.6.2018 בשעה 19:30

בגיל 70 אין במה בעולם שעליה יצחק פרלמן ניגן ולא התקבל בתשואות. בסרט, שנדמה לעתים כמו סרט משפחתי אינטימי, הכנר הנודע מתגלה כאדם חם, מצחיק ורעבתן, שרואה את העולם מבעד לצלילים.
בין חזרות להופעה עם בילי ג'ואל, בישול מרק לאלן אלדה וביקור שופע סיפורים אצל משפץ כינורות, הוא מספר על שיעורי הנגינה הראשונים שלו כילד בתל אביב ועל הדרך המאוד ארוכה שעבר בנם של ניצולי שואה, מאז חלה בפוליו בגיל 4 ועד שהפך לכוכב בינלאומי אהוב. בגיל 70 פרלמן עדיין מונע בכוח אותו צליל פנימי שעליו אמר הנשיא אובמה: "כשהוא מנגן שומעים את הנשמה שלו".


 

ווסטווד         Westwood: Punk, Icon, Activist

בריטניה 2018, 80 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

יום שני 18.6.2018 בשעה 19:30

היא אף פעם לא מרוצה, יודעת לקלל בלי הפוגה, חולמת ללמוד סינית, לא מוכנה לדבר על ה"סקס פיסטולס" ולא יורדת לרגע מהפלטפורמות, אותן פלטפורמות היסטוריות שמהן צנחה נעמי קמפבל.
ויוויאן וסטווד, בת 77, עדיין דוהרת על אופניה ברחובות לונדון. מי שהחלה לתפור בגיל 11, הייתה מהקולות הבולטים של הפאנק, זעזעה את לונדון בתלבושות פרובוקטיביות והקפידה להיות קוץ בישבנו של הממסד היא היום –  Dame גבירה בעלת תואר אצולה, שהבגדים שעיצבה מוצגים במוזיאונים. אבל גם מלב הבורגנות הנינוחה, וסטווד ממשיכה להפתיע: היא אקטיביסטית קולנית ומעצבת חתרנית ונועזת, והיא בעיקר לא מוכנה שיפריעו לה לשנות את העולם.

 

 

הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני

קולנוע דוקומנטרי

ליצירת קשר


yadlbanim@ramat-hasharon.muni.il
רכישת כרטיסים:
בקופת בית יד לבנים בטלפון 03-5483851
ובאתר התשלומים

רחוב המחתרת 3, רמת השרון