הצלחה לכנס הספרות הבלשית שהתקיים ברמת-השרון

הכנס שנערך ב- 12/9 בבניין הספרייה המרכזית שבבית יד לבנים עסק בעברו ובעתידו של ז'אנר ספרות הבלש והמיסתורין בעולם ובישראל − מראשיתו בספרות העברית בשנות השלושים של המאה הקודמת. בתקופה זאת פרסם "הבלש העברי הראשון", דוד תדהר, את חוברות הבלשים הראשונות בארץ.

בכנס ניתן אות כבוד "התדהר" לבנו של דוד ז"ל- בצלאל תדהר שהוא תושב רמת השרון. את אות הכבוד הראשון ע"ש תדהר קיבל אלוף בן, עורך עיתון "הארץ" ויליד רמת השרון, על תרומתו של אביו אריה סיון לתחום − רומן המתח העברי הקלאסי "אדוניס".

בכנס הופיעו סופרים ידועים מתחום הספרות הבלשית בישראל, ביניהם צביקה ניר, יו"ר אגודת הסופרים העברים בישראל, אדיבה גפן שבין דבריה אמרה שספרות מתח הינה ספרות יפה בעולם מכוער ושיש בה מין התמימות, ספרות מתח היא בעצם דרמה ויש בה נחמה כשמסתיימת בפתרון, ד״ר דוד גורביץ, בהרצאה: למה בלשים? וכן דרור משעני על האתגרים של מחבר רומנים בלשיים במאה ה-21 בעולם. התקיים גם פאנל סופרים שדנו בספרות הבלשים והפשע בהווה ובעתיד מנקודות המבט הייחודיות שלהם.

מושב מיוחד הוקדש בכנס להרצאות עבור ילדים ובני נוער, ובו הציגו סופרי הבלשים מיכאל אבס (הבן של..) ואשר קרביץ, חידות בלשיות. הצגת החידות התבצעה בעזרתו של הצייר והקומיקסאי עופר זנזורי, שדיבר על סדרת הקומיקס המשטרתית החדשה שיצר בעברית.

Written by

Comments are closed.