עירייה > הכפר הירוק

הכפר הירוק

kfarהכפר הירוק ע"ש לוי אשכול, הוא "מובלעת" ירוקה וקסומה בתחום רמת-השרון. זהו למעשה מוסד חינוכי חקלאי, שבו לומדים כ-2000 תלמידים במתכונת של פנימיה, אך גם "תלמידי חוץ".

שמו של הכפר "הירוק" הוא למעשה שיבוש קטן של השם המקורי, שהיה צריך להיות ללא ה"א הידיעה, כלומר "ירוק" – על שמו של ראש הממשלה הראשון דוד בן-גוריון, ששמו המקורי היה דוד גרין ("ירוק"). לאחר פטירתו של ראש הממשלה השלישי, לוי אשכול, הוסב שמו ל"הכפר הירוק ע"ש לוי אשכול".

אופיו המיוחד של הכפר מתבטא במסגרות ובאטרקציות שונות המצויות בו. כך למשל פועלים בכפר גן חיות קטן הנקרא "לגעת בטבע" ופארק אקולוגי, שהקימו תלמידי הכפר בהדרכת המורים ובשיתוף אוניברסיטת ת"א. בפארק מצויה שלולית חורף שנשתלו בה צמחיה ופרחים שונים וכן בעלי חיים המאפיינים שלוליות ומקווי מים כמו סרטנים, חרקים ודו-חיים שהיו בסכנת הכחדה בשרון ובאזור החוף.

שיגרת הלימודים של תלמידי הכפר כוללת את ענפי הפעילות החקלאית, הנחשבים לענפים היותר מפותחים מבין בתי הספר החקלאיים בארץ. כך למשל הרפת מייצרת כ-738,000 ליטר חלב בשנה, הנמכר לחברת תנובה והתלמידים אחראים על ניקוי הרפת, האכלת הפרות וחליבתן – הנעשית באמצעות מכונות חליבה משוכללות. בשנת 2012 הוקמה ליד הרפת מחלבת בוטיק, המייצרת גבינות ומוצרי חלב איכותיים אחרים, כיזמות עסקית וחינוכית. בדומה לרפת, כך גם הלול הוא ענף גדול ומכניס. הלול מניב כ-680 אלף ביצים בשנה, שעל איסופן וניקוי הלול אחראים התלמידים.  בכפר קיימת גם אורווה, שבה 23 סוסים מגזע ערבי, שעל הטיפול בהם, לרבות ניקוי, טיפול בסייחים וסיוע לווטרינר, מופקדים התלמידים, שאף יכולים ללמוד רכיבה במקום.


הצטרפו לניוזלטר שלנו


אני מאשר קבלת דיוור אלקטרוני

ליצירת קשר