אקטואליה

 

גיא פלג- הפרשיות שמסעירות את הציבור
יום חמישי 9.11.2017  שעה 20.30  אולם גולן
מחיר כרטיס 60 שקלים
להזמנת כרטיסים לחצו כאן

גיא פלג, כתב המשפט בחברת החדשות של ערוץ 2, מלווה מזה שנים ארוכות פרשיות מורכבות. נשמע על הסיפורים החמים שפתחו את מהדורות החדשות. גיא פלג חשף לאחרונה את תיק 2000, את תמלילי ההקלטות בין ראש הממשלה נתניהו לבין נוני מוזס המו"ל של עיתון ידיעות אחרונות, את פרשית בית ראש הממשלה והכיר לנו את מני נפתלי. נשמע על הפגישות עם נפתלי לפני הגשת כתב התביעה ועוד.

אוהד חמו- ישראל והרשות הפלסטינית – תמונת מצב עדכנית
יום חמישי 21.12.2017 שעה 20.30  אולם גולן
מחיר כרטיס 60 שקלים
להזמנת כרטיסים לחצו כאן

ההרצאה מתמקדת בשינויים הדרמטיים המתחוללים במזרח התיכון המתפרק, שהפך גן עדן לטרור במקביל לנעשה בזירה הפלסטינית המתעוררת, ומועברת מנקודת מבטו של עיתונאי ישראלי הנמצא ברשות דרך קבע. נשמע על מאחורי הקלעים של סיקור הסכסוך, על אירוגוני הטרור ועוד.


ראי הנפש
סדרת הרצאות חדשה עם פרופ' יורם יובל
ההרצאות מתקיימות בימי ראשון בשעה 20.00
מחיר כרטיס להרצאה בודדת: 70 שקלים.
מחיר כרטיס ברכישה לשתי הרצאות ומעלה: 60 שקלים.
להזמנת כרטיסים לחצו כאן

19.11.2017 אהבה ורגשות : מדריך השרדות
אנחנו רגשיים ורגשנים מיום לידתנו ועד יום מותנו. מדוע? מה גורם לנו אושר, ומה צער וכאב? אלה שאלות ששאלו משוררים, אנשי דת, פילוסופים ופסיכולוגים מאד ומתמיד. נשמע על התובנות המדעיות החדשות של מערכת ההפעלה הרגשית של הנפש השוכנת עמוק במוח ועל המדע היכול ללמד אותנו להשתמש בה ולשרוד אותה טוב יותר.

24.12.2017 היה או לא היה: על הזיכרון האנושי
זכרונותינו הופכים אותנו למי שאנחנו. יש זכרונות שלא נסכים להפרד מהם בעד שום הון שבעולם ויש גם זיכרונות שהיינו מוכנים לתת הכל כדי לשכוח אותם. בשנים האחרונות מתבררים והולכים המנגנונים המוחיים של הזיכרון והם שופכים אור חדש על השאלות בדבר מהות הזיכרון האנושי.

21.1.2018 נפלאות התבונה
בין האזניים של כל אחד מאיתנו, עמוק בתוך הגולגולת, מסתתר הפלא הגדול והמורכב ביותר ביקום הידוע לנו: מוח האדם. כמאה מיליארד תאי עצב, ומספר גדול בהרבה של תאים אחרים, מפיקים את הנפש האנושית – הנפש שלך. איך פועל ההמוח? מה הקשר בין הפעילות שלו לבין התחושות והרגשות שלנו? מהן ההתפתחויות המשמעותיות בחקר המוח? מה צופן העתיד לנו ולמוח שלנו?

25.2.2018 הטוב הרע והבחירה: על יצר לב האדם
מה מביא אנשים טובים לעשות מעשים רעים? כיצד הופכים אנשים רגילים לגיבורים? האם גם אני יכול להפוך למפלצת בתנאים ה'נכונים'? האם הבחירה בטוב או ברע היא בידי? או שהכל נגזר מראש? נשמע על השאלות הגדולות והעתיקות על יצר לב האדם ונשיב עליהן מנקודות המבט המשלימות את הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה ומדעי המוח.

פרופ' יורם יובל, פסיכיאטר, חוקר מוח ופסיכואנליטיקאי. מעבר לקריירה האקדמית הענפה שלו, יובל חיבר מספר רבי מכר, ומנחה את התכנית הפופולארית ״שיחת נפש״.

 

 

כרטיסים בקופת בית יד לבנים בטלפון: 03-5483851 ובאתר עיריית רמת-השרון