אלוף היו-יו מרמת-השרון

קוראים לו טל מורדוך הוא בן 18 מכיתה יב' במסלול הרב-תחומי הנדסת תוכנה בתיכון "רוטברג" והוא מחזיק בתואר הנכסף אלוף אירופה ביו-יו! לאור הזכייה המרשימה וההישג חסר התקדים, טל זכה לקבלת פנים חגיגית בלשכתו של ראש העיר אבי גרובר, שזכה ממנו גם לשיעור פרטי ב יו-יו. טל סיפר לראש העיר על שנים ארוכות של אימונים מהרגע שקיבל לידיו כילד את היו-יו הראשון ועד שהגיע עד הלום.

יו-יו, נזכיר למי ששכח מתקופת הילדות, הוא צעצוע הבנוי משתי דיסקיות שוות בגודלן, העשויות מפלסטיק, עץ, או מתכת ומחוברות זו לזו בציר, שסביבו מלופף חוט. כדי לשחק ביו-יו יש לתפוס את החוט בקצהו החופשי ולהטיל את היו-יו הרחק מהגוף בתנועה חלקה. הסיבוב שבציר גורם לתופעה גריסקופית, שמאפשרת למטיל היו-יו להחזירו לכף ידו על ידי מספר משיכות מגוונות.

טל שהוא בין היתר גם אלוף ישראל ביו-יו מזה חמש שנים ברציפות, חזר לאחרונה מתחרות אירופה שהתקיימה בסלובקיה, שם זכה לתגובות חמות ביותר על הביצועים שלו עם היו-יו. טל הרשים את השופטים בתחרות עם הצגת תכלית מרשימה שכללה, מופע יו-יו של שלוש דקות עם מוזיקה וקיבל את מלוא הנקודות על נוכחות מרשימה בבמה, עם שילוב של אלמנטים מורכבים ושליטה מעוררת התפעלות ביו-יו. טל הצליח לגבור על עשרים מתמודדים ואת המקום הראשון הוא גרף לאור תשואות רמות של הקהל ועל הבמה הוא קיבל גביע ופרס כספי.

ראש העיר אבי גרובר ברך את טל על הזכייה והעניק לו תעודת הוקרה מיוחדת על ההישג המרשים, המהווה דוגמא ומופת לבני הנוער בעיר.

Written by

Comments are closed.