אירועים שהיו בספריה

אורחים בספריה המרכזית

אורח בשבוע הספר: מאיר שלו

במסגרת אירועי שבוע הספר, נפגשו תושבי רמת השרון בספריה המרכזית עם הסופר והעיתונאי מאיר שלו ושמעו בין השאר על הזלזלת המנוצה, על חזירי הבר, על הרקפות, על עכבישי הגינה, כל אלו ועוד מצויים בגינת הבר שלו שזה גם שם ספרו האחרון "גינת בר" שהפך בתוך יממה למוביל ברשימת רבי המכר וההשאלות בספריה.


קוראים בגדול


כחלק מהפעילות לעידוד קריאה שביוזמת רשת הספריות הציבוריות ובשיתוף אגף החינוך, התארחו ילדי כיתות א' בספריה המרכזית וצפו בהצגה "מדף הספרים".
ההצגה מספרת על רוני שמקבל המון מתנות ליומולדת: טאבלט, פלייסטיישן, סמארטפון וגם… ספר. ספר? מה יעשה עם ספר? כשרוני יוצא מהחדר, הקסם קורה וספרי הילדות שלו מתעוררים לחיים ונחרדים לגלות שמקומם כבר לא על מדף הספרים אלא… בדרך החוצה!
מה יעשו? איך יצילו את עצמם?
הצגה קסומה המעודדת את חדוות הקריאה. עם הרבה דמיון וסיפור מרתק, צולל רוני לעולמו הקסום של הספר החדש ומגלה בו משהו שלא ידע על עצמו…
ההצגה במסגרת פעילות שבוע הספר בעיר ופרויקט "מתחילים לקרוא בגדול" הנערך לקראת סיום כיתה א' בה לומדים הילדים לקרוא.
בסיום ההצגה קיבלו הילדים שי מהספריה: תיק להשאלת ספרים וסימניה.

 


פרלמנט הצעירים במפגש עם העיתונאי אילן גופר

פרלמנט הצעירים מבתי הספר היסודיים ברמת השרון, הכולל כ- 20 ילדים, נפגש השבוע בספריה המרכזית עם העיתונאי והמורה לספרות אילן גופר שהוא גם תושב רמת השרון לסדנת עיתונות, כחלק מתכנית ההעשרה שלהם. הילדים למדו עקרונות בסיסיים בכתיבת חדשות עיתונאיות ואף התנסו בכתיבת מאמר קצר. לאור הצלחת המפגש, תורחב הפעילות בשנה הבאה.

 

אפרים סידון ודני קרמן התארחו בספריה המרכזית
אפרים ודני

שניהם חתני פרס מפעל חיים: סידון חתן פרס אופיר וקרמן חתן פרס שרת התרבות.
בקהל נכחו גם ילדים רבים, שהביאו ספרים של השניים והיוצרים חתמו עליהם.
אפרים סידון סיפר על איך מתחיל צחוק? (בהפתעה), על השימוש שלו במשחקי מילים, בחרוזים, במשחקק באותיות, הוא דיבר גם על מה זה פרודיה, אבסורד והומור שחור ומאד שעשע את הקהל בסגנון המיוחד שלו.
דני קרמן הסביר על ההבדל בין עבודת הסופר והכלים שלו לעומת עבודת המאייר. המאייר מגיע אחריי הסופר, אחרי שהספר קיים אבל כשלוקחים ספר ליד, קודם רואים את האיור ואח"כ קוראים וזו עובדה שיש לקחת בחשבון כשמאיירים סיפור (למשל, לא לחשוף את הסוף) דני אייר תוך כדי דבריו כדי להמחיש לקהל שיצא פעור פה למראה הכישרון הרב.
אפרים נתן דוגמא לאחד הספרים שלו, אוזו ומוזו מכפר קאקארוזו שזה בדיוק הספר אותו הקריא ראשש העירייה, אבי גרובר לילדי כיתות ד' בלילה הלבן שהיה בספריה בחנוכה.
מפגש מדהים של שני יוצרים מוכשרים שגם יודעים להעביר את "מרכולתם" בצורה מרתקת. כולם יצאו עםם חיוך על השפתיים.